Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Egzamin tuż, tuż…

2019-03-11 12:28:49 (ost. akt: 2019-03-11 12:30:58)

Autor zdjęcia: Ewa Ładna

Można się do niego przygotowywać w różny sposób. W Szkole Podstawowej nr 3 w Giżycku uczniom klas VIII SP oraz III G do gustu przypadły wieczorne maratony rozwiązywania zadań.

Maraton odbywa się w piątek w godzinach 18:00-22:00 na hali sportowej. Uczniowie dobierają się w 2-3 osobowe grupy. Każda grupa przygotowuje sobie miejsce pracy – jedni wolą materace, inni tradycyjną ławkę szkolną. Dla miłej atmosfery, niektórzy przynoszą kapciuszki, kocyki, przekąski, zamawiają pizzę. I zaczyna się praca. Każda grupa otrzymuje zestaw zadań, który po rozwiązaniu oddaje do sprawdzenia nauczycielom. Jeśli wszystko jest bezbłędnie, grupa dostaje kolejny zestaw. W przeciwnym wypadku, można skonsultować rozwiązanie z grupą lub poprosić o wyjaśnienie nauczyciela.

Pod koniec października odbył się pierwszy, w tym roku szkolnym, Maraton Matematyczny. Uczniowie rozwiązali wtedy ponad 300 zadań. W piątek 1 marca był drugi maraton. Spotkanie przygotowały i przeprowadziły panie: E. Ładna, L. Brzuszkiewicz, W. Grzegorczuk, K. Glinka, A. Jankowska-Zieja. Klasy VIII rozwiązywały zadania z matematyki, natomiast klasy III miały do wyboru zadania z matematyki lub chemii. Rozwiązano zdecydowanie więcej zadań niż w październiku.

Klasy III pracowały w 6 grupach i rozwiązały 119 zadań z matematyki, czyli średnio 20 zadań na grupę. Z klas VIII przybyło 27 osób, które pracowały w 11 grupach. Ósmoklasiści rozwiązali 470 zadań matematycznych, czyli ok. 43 zadania na grupę. Idzie nam coraz lepiej. Zobaczymy, czy rekord zostanie pobity na kolejnym maratonie. W miłym towarzystwie, w przyjemnej atmosferze, matematyka wydaje się całkiem prosta.

Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ELad

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages