środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Dwaj domowi awanturnicy w areszcie. Policja wszczęła procedurę Niebieskiej Karty

2019-03-06 13:17:07 (ost. akt: 2019-03-06 13:23:52)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

4 marca 2019 r. około godz. 15 pierwszy do policyjnej celi trafił 24-letni mieszkaniec Rynu, który pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, wyzywał, był agresywny i groził pobiciem siostrze oraz ojcu.

Kolejnego domowego awanturnika policjanci zatrzymali kilka godzin później. 50- latek będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę z żoną i synami, wyzywał ich, poniżał oraz zamykał w domu.

Wobec dwóch mężczyzn, podejrzanych o stosowanie przemocy w rodzinie policjanci wszczęli procedurę Niebieskiej Karty.

Przemoc w rodzinie objawiać się może na wiele sposobów. Popychanie, wyzwiska, wszczynanie awantur czy ograniczanie kontaktu z otoczeniem to tylko kilka przykładów znęcania się nad bliskimi. Policjanci niemal codziennie podejmują interwencje domowe. W przypadku gdy mają podejrzenie, że może dochodzić tam do przemocy, wszczynają procedurę Niebieskiej Karty i izolują sprawcę interwencji od pokrzywdzonych.

Funkcjonariusze mają obowiązek interweniowania na zgłoszenia tzw. kłótni domowych, a w przypadkach gdy stwierdzą, że wystąpiła przemoc w rodzinie i jej członkowie obawiają się sprawcy, policjanci są zobowiązani do izolowania awanturników.

Przemoc w rodzinie to wszystkie jednorazowe lub powtarzające się umyślne działania lub zaniechania naruszające prawa lub dobra osobiste członków rodziny, a także osób wspólnie zamieszkujących lub gospodarujących, zwłaszcza narażające te osoby na niebezpieczeństwo utraty życia, zdrowia, naruszające godność, nietykalność cielesną, wolność, w tym seksualną, powodujące szkody na zdrowiu fizycznym lub psychicznym, a także wywołujące cierpienia i krzywdy moralne u osób dotkniętych przemocą. Ofiarami przemocy w rodzinie mogą być współmałżonkowie, partnerzy w związkach nieformalnych, dzieci, osoby starsze lub osoby niepełnosprawne.

Źródło : KPP w Giżycku
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages