Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Projekty gimnazjalne w SP 2 przejdą do historii

2019-02-28 16:07:53 (ost. akt: 2019-02-28 16:08:41)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Tydzień Projektów to tradycja „Dwójki”. Ostatni rocznik gimnazjalistów udowodnił właśnie, jak istotna jest umiejętność pracy w zespole.

Czas przeznaczony na realizację gimnazjalnych projektów edukacyjnych dobiegł końca. W tym roku szkolnym młodzież najchętniej wybierała tematy związane z takimi przedmiotami jak historia, wychowanie fizyczne i religia.

Efekty wielotygodniowej pracy zostały zaprezentowane przed publicznością składającą się z uczniów, rodziców i nauczycieli w czasie ostatniego w dziejach Tygodnia Projektów.

Uczniowie zaprezentowali ciekawą historię waluty euro, „przenieśli” publiczność do epoki PRL i odległych Stanów Zjednoczonych oraz zapoznali widzów z kulturą Japonii. Przypomnieli także o konieczności dbania o bezpieczeństwo w czasie wolnym oraz o dobroczynnym wpływie zdrowego odżywiania na nasze samopoczucie.

Praca nad projektami nauczyła uczniów samodzielności w poszukiwaniu informacji, skutecznego komunikowania się i wspólnego działania. Opracowując tematy w grupach przy wsparciu nauczycieli, gimnazjaliści zrozumieli jak bardzo ważna, a zarazem jak bardzo trudna jest praca zespołowa. Wykonanie pierwszego tak poważnego zadania, a szczególnie jego publiczna prezentacja dały poczucie trzecioklasistom, że „mogą” i „potrafią”!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w GiżyckuPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages