Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Uniwersytet III wieku jest już w Rynie

2019-02-19 17:04:25 (ost. akt: 2019-02-19 13:09:34)
Inauguracja r działalności UTW w Rynie odbyła się na zamku

Inauguracja r działalności UTW w Rynie odbyła się na zamku

Autor zdjęcia: Arch. Uniwersytetu III Wieku w Rynie

Ryński Uniwersytet powstał w strukturach Fundacji PozytywArt pod patronatem honorowym burmistrza miasta i gminy Ryn Jarosława Filipka. Jest to już 43. placówka tego typu na Warmii i Mazurach.

— Na razie na uniwersytet skupia 42 słuchaczy — informuje Teresa Piątek z Fundacji PozytywArt. Uroczystość inauguracji uniwersytetu odbyła się 7 lutego na Zamku w Rynie.

Najważniejszy moment stanowiło ślubowanie słuchaczy oraz odebranie indeksów i legitymacji oraz paszportów seniora z rąk rektora RUTW dr Anny Prokopowicz, burmistrza Rynu oraz członków Rady Programowej.

Wykład inauguracyjny wygłosiła Ewa Ostrowska, dyrektorka Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku i jednocześnie dyrektorka Giżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

— Powstanie ryńskiej placówki nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie wielu osób, wielu jednostek samorządowych w tym władz samorządu, wielu organizacji i przedsiębiorców. Budujemy dobro wspólne i mam nadzieję, że to dopiero początek — podsumowała Teresa Piątek.
W pierwszym semestrze (od 11 lutego do 31 maja 2019 r.) RUTW proponuje m.in. zajęcia sportowe, lektorat z języka angielskiego, taniec towarzyski, historię sztuki filmowej, pracownię rękodzieła, wykłady z psychologii.

Informacje na temat Ryńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku można uzyskać w budynku Ekomariny we wtorki, godz. 15-17 oraz środy i czwartki, godz. 11-13 lub telefonicznie, osoba do kontaktu: Teresa Piątek, tel. 502 112 194.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages