Wtorek, 7 lipca 2020. Imieniny Estery, Kiry, Rudolfa

Szpital w Giżycku dziękuje Fundacji WOŚP za przekazywane od lat urządzenia

2019-02-08 14:00:00 (ost. akt: 2019-02-08 13:35:34)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: pixabay.com

W ciągu ostatnich lat szpital powiatowy w Giżycku otrzymał wiele urządzeń od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczególnie dużo sprzętu wspomagającego opiekę nad dziećmi przekazano w ostatnim roku.

Są to urządzenia do działań profilaktycznych, diagnostycznych i leczniczych. Od początku działania Fundacji WOŚP do Oddziału Noworodkowego szpitala w Giżycku przekazano: aparaturę do przesiewowego badania słuchu, kardiomonitory, stanowisko do resuscytacji, aparaty do wsparcia oddechowego u noworodków, inkubatory, lampy do fototerapii, bilirubinometr, fotele do karmienia piersią i kangurowania.

W latach 2004-2018 Oddział Pediatryczny szpitala w Giżycku otrzymał: kardiomonitor, pulsoksymetr, ssak elektryczny, pompy infuzyjne, rozkładane fotele dla rodziców przebywających z dziećmi na oddziale.

— Pozwala to na zapewnienie lepszej opieki nad małymi pacjentami, a także wpływa pozytywnie na udoskonalanie codziennej pracy, zapewnia szanse rozwoju naszej placówki. W związku z tym szpital postanowił złożyć Fundacji podziękowania za dotychczasową nieocenioną współpracę. Szpital prześle specjalne pisma z podziękowania do biura Fundacji WOŚP — informuje Anita Karnacewicz, prokurent, dyrektor zarządzający Szpitalem Giżyckim sp. z o.o.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. nono #2678925 | 77.253.*.* 10 lut 2019 08:02

    Najpierw powinien być szacunek do ludzkiego zycia, wtedy pojawiłaby się "służba zdrowia" a nie banda biznesmenów w białych kitlach. Kupa sprzętu nic talentu, dopóki nie zrozumiecie, że zdrowie i zycie ludzkie wymaga szacunku to nawet jakby wam 10 Owsików dało sprzęt to jego wykorzystanie będzie marne. Kapitalizm ciebie "służbo zdrowia" wyzuł z ludzkich odruchów, zwłaszcza ty giżycki SORze. Ale to wreszcie się skończy i każdy z nas odpowie za to, czego dobrego nie uczynił, a miał okazje. Heja.pl

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages