Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

"Zimowe przygody" — Integracyjne półzimowisko w SP nr 3

2019-02-05 10:32:44 (ost. akt: 2019-02-05 10:35:29)

Autor zdjęcia: Anna Trześniewska

Zimowy wypoczynek zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych „Podaruj dziecku radość” przy SP nr 3 w Giżycku.

75 dzieci z giżyckich szkół podstawowych, przez dwa tygodnie ferii miało zapewnioną fachową opiekę, moc atrakcji, wycieczki, warsztaty, jednym słowem -świetną zabawę przez 6-9 godzin dziennie, w tym śniadania (szwedzki stół ) i pyszne obiady w szkole na Wilanowie.

Zima w tegoroczne ferie dopisała, więc nie mogło zabraknąć takiej atrakcji jak kulig, profesjonalnie zorganizowany w Folwarku Łękuk. Minimalny mróz, śnieżek padający, konie z dzwoneczkami, sanie, sanki, piękne łękuckie krajobrazy, a potem gorąca herbatka, ognisko z kiełbaskami- to wszystko doświadczyły i przeżyły dzieci z półzimowiska. Po tym jeszcze szaleństwa na śnieżnej górce, lepienie bałwana, to była zabawa!

Trochę lata w środku zimy? Czemu nie, a wszystko to dzięki zabawom w ciepłej wodzie pływalni Parku Wodnego Wilkasy oraz w kompleksie wodnym Tropikana Hotelu Gołębiewski w Mikołajkach.
Kreatywnością mogli wykazać się uczestnicy wypoczynku w czasie warsztatów na Twierdzy Boyen, robiąc serca z „papierowych patyczków”. Plastyczne umiejętności dzieci pokazały także, wykonując prace na konkursy „Zimowe przygody- tylko bezpieczne!”( plakat grupowy) oraz „Bezpieczny Internet!” – zajęcia warsztatowe ( stworzenie zasad bezpiecznego korzystania z Internetu). Nagrody za udział w konkursie ufundowało CPUiIS w Giżycku. Wyobraźnia dzieci zadziałała też w Pracowni Ceramicznej w Węgorzewie, gdzie każdy ulepił z gliny i ozdobił swoje naczynie: kubek, wazonik, miseczkę, garnek itp.

Uczestnicy naszego półzimowiska uwielbiają wycieczki. Jedną z nich odbyły do Ełku, najpierw do sali zabaw w Kolej na klocki. A po dwugodzinnym konstruowaniu z różnego rodzaju klocków oraz zabaw w tworzenie filmiku „klatka po klatce” , relaksowały się w kinie, na filmie 3D. Kolejna to wycieczka do Kętrzyna, gdzie w Konsulacie Św. Mikołaja uczestnicy obserwowali proces produkcji bombek, samodzielnie tworzyli swoje bombki-serduszka, zwiedzili Fabrykę Mikołaja z efektami specjalnymi i ciekawymi opowieściami Elfa 1.

Kucharz duży, kucharz mały- to warsztaty, tym razem kulinarne w Puzzlach Smaku, w czasie których każdy stworzył swoją pizzę, ozdobił ciasteczka i ze smakiem spałaszował. Bawiąc się w cukierników dzieci uczestniczyły też w „kręceniu lizaków”- kolorowych, słodkich, o różnych kształtach.
W czasie półzimowiska poznali też zasady savoir vivre w restauracji PORTO, gdzie każdy korzystając z karty menu zamawiał wybrane danie, cierpliwie oczekiwał na nie i kulturalnie je konsumował. To był lekcja, ale też i przyjemność.

Hitem wypoczynku zimowego była nocka i wieczór bajek w szkole. W czwartek o 18.00 dzieci rozstały się z rodzicami na jedną noc , by spędzić ją szkole. Każda grupa po czytaniu bajek, oglądaniu filmów, śpiewaniu ulubionych piosenek przygotowywała wspólną kolację. Były: sandwiche, gofry z dodatkami , pizza, a po takiej kolacji nikt nie był głodny. Grupa sportowa rozegrała mecz hokeja w hali, inne grupy integrowały się w zabawach ruchowych. Dzieci nie mogły doczekać się pory rozkładania materaców, śpiworów... i "bitwy" poduszkowej. Jeszcze wspólnie obejrzany film na dużym ekranie w hali sportowej, przygotowanym przez pana Grzegorza i pana Stanisława… i tak trudno było zasnąć.. tyle emocji ...., a rano pobudka o 7.00.

Kolejną atrakcją półzimowiczów był Bal z Animatorką Anią z Party Time. Była to wspaniała zabawa: konkursy, tańce, miś- niespodzianka, dużo muzyki i ruchu. A przed zabawą, na warsztatach plastycznych szykowaliśmy maski karnawałowe według własnych pomysłów, dekorowaliśmy salę balonami. „Zimowe przygody” były aktywne, więc nie zabrakło zabaw integracyjnych w hali sportowej, toru przeszkód trenera Grzegorza, kręgli w Bowling Pub i szaleństw na zaśnieżonej górce przy szkole. Wśród grup zimowiska znalazła się również grupa sportowa, która trenowała, jeździła na mecze i sparingi, ale też relaksowała się i korzystała z atrakcji.

Integracyjne półzimowisko dostarczyło dzieciom wiele niezapomnianych chwil, dużo radości, aktywności, kreatywnych działań, zabawy, by nikt się nie nudził i dobrze wspominał zimowy wypoczynek w SP 3.
Było to możliwe, dzięki darowiznom rodziców, sponsorów, giżyckich przedsiębiorców, wpłatom 1 procenta oraz wsparciu MZOSiP, dyrekcji i pracowników wilanowskiej Trójki.
Po tak aktywnych „Zimowych przygodach” nabraliśmy sił i energii do nauki w nowym półroczu.

Stowarzyszenie „Podaruj dziecku radość” (AT)Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Anna2

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages