Wtorek, 24 listopada 2020. Imieniny Emmy, Flory, Romana

Żłobko-przedszkole może jeszcze w tej kadencji giżyckiego samorządu

2019-02-01 11:00:00 (ost. akt: 2019-02-01 11:16:08)

Autor zdjęcia: pixabay.com

W Giżycku nie ma miejskiego żłobka, ale sprawa jego budowy jest rozważana. Pomysł żłobko-przedszkola przedstawił burmistrz miasta Wojciech Iwaszkiewicz.

W mieście realizowanych jest kilka inwestycji komunalnych (niedawno zakończono budowę MBSW, trwa budowa kładki nad Kanałem Łuczańskim, wkrótce rozpocznie się przebudowa nabrzeża jeziora Niegocin), ale na brak jednej zwracają uwagę Czytelnicy „Gazety Giżyckiej” - miasto nie ma własnego żłobka.

Korzyści, które daje istnienie takiej instytucji to utrzymanie w ryzach cen za tego typu usługi w placówkach prywatnych i sprzyjanie młodym giżycczanom zakładającym rodziny.

— Mamy pomysł budowy żłobko-przedszkola — mówił na konferencji prasowej 28 stycznia burmistrz Giżycka Wojciech Karol Iwaszkiewicz. — Byłoby to przedszkole z miejscami żłobkowymi. Chciałbym, żeby jeszcze w tej kadencji powstał projekt. Dobrze by było uzyskać zezwolenie na budowę, a może nawet udałoby się ją rozpocząć.

Według planów przedstawionych przez burmistrza żłobek mógłby powstać na obrzeżach miasta, na działce z dużą ilością zieleni. Inwestycja mogłaby zostać zrealizowana wspólnie z gminą Giżycko, ale jak podkreślił burmistrz – nie było to jeszcze konsultowane z władzami gminy.

GG

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages