Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Przed wyjazdem autobusy do kontroli

2019-01-25 09:39:25 (ost. akt: 2019-01-25 09:41:32)
Kontrola autobusu przez policjantów

Kontrola autobusu przez policjantów

Autor zdjęcia: Archiwum KPP w Giżycku

Ferie w pełni, i wszyscy powinniśmy dbać o bezpieczeństwie najmłodszych. Warto przed wyjazdem na zimową wycieczkę czy wypoczynek, aby fachowcy sprawdzili autobusy, którymi będzie podróżowała młodzież.

Tak jak podczas wakacji, tak i podczas ferii zimowych wzrasta liczba zorganizowanych wyjazdów. — informuje Komenda Powiatowa Policji w Giżycku. — W wycieczkach, przejazdach na obozy i zgrupowania uczestniczą zarówno dorośli, jak i dzieci. Każdy z uczestników chce i ma prawo bezpiecznie dotrzeć do miejsca wypoczynku. Niestety często zdarzają się nierzetelni przewoźnicy świadczący usługi transportowe, którzy dysponują autokarami o złym stanie technicznym. Zagraża to bezpieczeństwu podróżujących i innych uczestników ruchu drogowego.
Dlatego m.in. policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kontrolują stan techniczny autobusów oraz badają stan trzeźwości ich kierowców. Kontrole autokarów realizowane przez policjantów w Giżycku odbywają się w wyznaczonym miejscu na Placu Józefa Piłsudskiego w Giżycku. Zgłoszenia należy dokonywać z co najmniej 2-dniowym wyprzedzeniem pod nr telefonu: (87) 429 92 00 lub 429 92 56. Organizator powinien przeznaczyć na kontrolę autokaru czas około jednej godziny przed planowanym odjazdem.
Organizatorzy zimowego wypoczynku powinni wziąć to pod uwagę.
Źródło: KPP w Giżycku

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages