Ligowe starcia szczypiornistów

2019-01-16 10:00:00(ost. akt: 2019-01-16 13:02:58)

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Niedziela 13 stycznia nie należała do udanych dla giżyckich piłkarek i piłkarzy ręcznych. Oba zespoły MTS Giżycko przegrały swoje spotkania. Były to mecze rozegrane w ramach rundy wiosennej ligi wojewódzkiej juniorów młodszych.
Pierwszy pojedynek w niedzielę stoczył zespół juniorek młodszych. Aktualnie giżycczanki zajmują trzecie miejsce w tabeli. Jednak mecz niedzielny z MKS Truso Elbląg tego wyniku nie poprawił. Giżycczanki prowadzone przez trenera Andrzeja Paszkiewicza przegrały spotkanie 50:22. Niestety, już od pierwszych minut przewaga zawodniczek z Elbląga była wyraźnie widoczna.

— W tym sezonie rozgrywek Olsztyn i Elbląg są poza naszym zasięgiem — nie ukrywa trener Andrzej Paszkiewicz. — Jesteśmy w trakcie budowania zespołów. Mamy wiele zawodniczek, które są młodsze niż rywalki, ale walczymy.
Pierwsza połowa spotkania zakończyła się niewielką różnicą bramek, ale można było obserwować również równorzędną grę obu zespołów. W drugiej połowie rywalki „odjechały” i to mocno. Ostateczny rezultat spotkania mówi sam za siebie – 50:22.

Ciekawostką może być fakt, że w zespole Truso Elbląg grały zawodniczki, które zaczynały swoje kariery sportowe w MTS Giżycko. Teraz, ucząc się w szkole sportowej w Elblągu, grają w MKS Truso i miały okazję wystąpić w niedzielę przeciwko swoim giżyckim koleżankom.

Lepszy „obraz” sportowy zostawili po sobie juniorzy młodsi. Co prawda i ten zespół przegrał ostatecznie z zawodnikami z Elbląga, ale szczególnie pierwsza część meczu to była walka dwóch równorzędnych ekip.

— W tym dniu zespół z Elbląga był do pokonania — przyznaje trener Paszkiewicz. — Nasi chłopcy są młodsi od rywali, ale radzili sobie świetnie. Trenują dopiero od
półtora roku, i brakuje im jeszcze trochę doświadczenia, takiego sportowego sprytu na boisku. W przyszłym roku, kiedy z zespołów rywali poodchodzą najstarsi, nasza ekipa będzie należała do najmocniejszych w regionie.

Chłopcy rundę wiosenną zaczęli na przedostatnim miejscu tabeli rozgrywek, mając za sobą tylko jedno wygrane spotkanie z drużyną z Mrągowa.
W Młodzieżowym Towarzystwie Sportowym Giżycko piłkę ręczną trenuje obecnie 50 chłopców i dziewcząt. W sekcjach męskich grają juniorzy i juniorzy młodsi, a w grupie dziewcząt są trzy zespoły. Dochodzą jeszcze dzieci, które nie biorą jeszcze udziału w rozgrywkach ligowych. Zawodników prowadzi trójka szkoleniowców: wspomniany Andrzej Paszkiewicz oraz Elżbieta Nowicka i Magdalena Szwaja. Treningi odbywają się trzy–cztery razy w tygodniu.