środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Nierzeczywiste dzieła na realnej wystawie w ZUOK

2019-01-14 13:03:29 (ost. akt: 2019-01-14 13:07:20)

Autor zdjęcia: Arch. ZUOK Spytkowo

Naszą galerię tym razem odwiedzi ze swoimi pracami Barbara Leszczyńska. Dla artystki jej dzieła są formą dialogu z odbiorcą, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania i rozmowy. Uroczysty wernisaż wystawy odbędzie się 25 stycznia 2019 r. o godz. 13.

Barbara Leszczyńska jest doktorantką gdańskiej ASP. Uczestniczyła ok. 34 wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, m. in. w Hong Kongu, Porto, Edynburgu, Bernie, Barcelonie, Wilnie, Kłajpedzie, Lecce czy Ostrawie. Laureatka konkursu na rezydencję artystyczną w Bretanii ogłoszonego przez Stowarzyszenie Petites Cités de Caractère w Bretanii (Francja), które zaprasza artystów na pobyt celem stworzenia dzieł obejmujących tematykę dziedzictwa miasteczek bretońskich.

Na swoim koncie posiada siedem wystaw indywidualnych, gdzie prezentuje ilustracje wykonane tuszem i akwarelą, linoryty, wklęsłodruki, ale także plakaty.
Na wystawie artystka zaprezentuje głównie prace w technice linorytu, który jest niezwykle precyzyjny, jednocześnie w efekcie dając wrażenie wolności, radości i energii. Sytuacje przedstawione na ilustracjach mogą słusznie przywoływać odbiorcy na myśl dzieła Picassa.
— Zaciekawiło nas, że artystka interesuje się głównie nietoksycznymi technikami druku i naturą, a zatem idealnie wpisuje się w idee przyświecające naszej działalności – ochronie Mazur. O sztuce ciężko opowiadać, trzeba ją po prostu zobaczyć i oddać się wrażeniom – zachęca Paweł Lachowicz, prezes ZUOK Spytkowo.

I o to wrażenie właśnie chodzi, ponieważ pani Barbara daje nam wolną rękę co do interpretacji tematyki jej prac – nigdy nie możemy być pewni dokąd zaprowadzi nas nasza wyobraźnia.

— Wszystko, co odbierają nasze zmysły zdaje się przechodzić przez nasz zasób wspomnień i skojarzeń, który nadaje widokom, dźwiękom i zapachom cech wrażeniowych, osobistych – mówi artystka.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z artystką w dniu 25.01.2019 r.
Wystawę będzie można podziwiać do 18 marca 2019 r.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages