środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Kolędy i pastorałki zaśpiewa Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego

2019-01-10 13:02:11 (ost. akt: 2019-01-10 13:03:46)

11 stycznia 2019 roku o godz. 17:00 w Hotelu Zamek Ryn, sala konferencyjna „Króla Władysława Jagiełło” odbędzie się Koncert Noworoczny Kolęd i Pastorałek Chóru Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.

Burmistrz Miasta i Gminy Ryn oraz Komenda Powiatowa Policji w Giżycku serdecznie zaprasza wszystkich na wspólne kolędowanie podczas Koncertu Noworocznego Kolęd i Pastorałek przygotowanego przez Chór Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Organizatorzy chcą w ten sposób uroczyście zainaugurować na Warmii i Mazurach obchody stulecia powstania Policji Państwowej. Repertuar składa się ze znanych i lubianych kolęd i pastorałek.

Historia Chóru Policji Garnizonu Warmińsko- Mazurskiego
Pomysł na policyjny chór na Warmii i Mazurach powstał w 2016 roku w głowach kilku funkcjonariuszy, których pasją jest muzyka. Obecnie chór liczy 25 osób. W większości są to czynni funkcjonariusze policji - zarówno początkujący, jak i doświadczeni policjanci z 20-letnim stażem służby. W tym gronie, które ciągle się rozrasta, są także pracownicy cywilni Policji. Część członków chóru w czasie wolnym od służby lub pracy występuje w różnych zespołach muzycznych, zajmując się graniem i śpiewaniem profesjonalnie, a część to amatorzy - pasjonaci. Kilka osób w młodości uczyło się w szkole muzycznej śpiewu i gry na instrumentach - teraz wracają do zapomnianej pasji.

Próby chóru odbywają się w Amfiteatrze w Ostródzie. Przygotowania do koncertów to bardzo żmudna i ciężka praca. Dyrygentką chóru i instruktorem emisji głosu jest Małgorzata Górska- Dubowik, która jest absolwentką Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Ukończyła również Podyplomowe Studia Chórmistrzostwa i Emisji Głosu w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Równolegle realizuje studia podyplomowe w zakresie Retoryki Funkcyjnej, Emisji i Rehabilitacji Głosu. Jest więc specjalistką w swoim fachu.

W skład Chóru Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego wchodzi również zespół muzyczny pod kierownictwem podkom. Tomasza Marka z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. Muzycy samodzielnie tworzą aranżacje do śpiewanych i granych utworów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages