Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Remont zabytkowej kamieniczki - najpierw musi być zrobiony plan

2019-01-23 17:00:00 (ost. akt: 2019-01-23 13:51:21)
Tak zabytkowa kamieniczka prezentuje się latem

Tak zabytkowa kamieniczka prezentuje się latem

Autor zdjęcia: Arch. mojemazury.pl

Zabytkowa, pochodząca z XIX wieku kamieniczka przy ulicy Warszawskiej 17 pilnie potrzebuje remontu. Budynek – jeden z nielicznych o takim charakterze w Giżycku – jest w złym stanie od czasu pożaru sprzed kilku lat.

Poprzedni właściciel – Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska – zdołał wyremontować dach budynku, ale na pozostałą część pieniędzy już nie było. W takim stanie rzeczy kamieniczkę od wspomnianej organizacji odkupiło miasto. Jak zapowiadał niegdyś burmistrz miasta Wojciech Karol Iwaszkiewicz - może tam znaleźć siedzibę Cyfrowe Archiwum Giżycka.

— W 2018 roku została opracowana dokumentacja projektowo–kosztowa adaptacji budynku przy ul. Warszawskiej 17 w Giżycku na usługi edukacyjno–kulturalne — mówi Wojciech Karol Iwaszkiewicz. — Dokumentacja została pozytywnie zaopiniowana przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Uzyskanie pozwolenia na budowę jest uzależnione od zakończenia trwającej obecnie procedury zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu zawartego między ulicami: Warszawską, Wodociągową, Jagiełły, Daszyńskiego, al. 1 Maja i placem Grunwaldzkim.


GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages