Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Projekt Boże Narodzenie w SP 1

2019-01-07 12:07:53 (ost. akt: 2019-01-07 12:10:47)

Autor zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 1 w Giżycku

W Szkole Podstawowej nr 1 już od grudnia czuć było świąteczny klimat.

Już 6 grudnia dzięki doskonałej współpracy Rady Rodziców z św. Mikołajem na wszystkich uczniów naszej szkoły czekała słodka niespodzianka. Aby wprowadzić w świąteczny klimat radosnego przeżywania Świat Bożego Narodzenia szkoła została udekorowana świątecznymi ozdobami. W tym roku motywem przewodnim były gwiazdki i śnieżynki. W przygotowanie ozdób, również tych na choinkę szkolną, włączyli się nie tylko uczniowie, ale również rodzice, pracownicy niepedagogiczni i nauczyciele. W ostatnim przedświątecznym tygodniu najmłodsi uczniowie wraz z samorządem uczniowskim udekorowali szkolną choinkę.


Tradycyjnie, zgodnie z życzeniem uczniów i rodziców, w ostatnim tygodniu odbyły się Wigilie klasowe. Natomiast 20 grudnia dyrektor szkoły wraz z uczniami zaprosił nauczycieli, pracowników szkoły, radę rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły do obejrzenia przygotowanych przez uczniów pod kierunkiem p. B. Pieńkowskiej jasełek i wspólnego kolędowania. Widowisko pokazało, zwycięstwo dobra nad złem, podkreśliło, że Boże Narodzenie to przede wszystkim święto pokoju, miłości i zgody. Aktorzy złożyli życzenia, a przedstawienie wzbogacone zostało śpiewem kolęd i grą na gitarze. Nastrojowa sceneria przygotowana we współpracy z mamą uczennicy p. J. Szablan i uczniami kl. III d podkreśliła uroczysty charakter tego spotkania.


Na młodszych uczniów naszej szkoły czekała również niespodzianka. Uczniowie klasy V a pod opieką pań: Moniki Murach-Gładczuk oraz Dominiki Wiśniewskiej wystąpili w przedstawieniu świątecznym pt. „W wiosce Świętego Mikołaja”. Głównym tematem przedstawienia, było zaginięcie Świętego Mikołaja. Informacja ta spotkała się z dużym zainteresowaniem i przejęciem uczniów. Na szczęście sytuacja została opanowana. Mikołaj odnalazł się i tak po raz kolejny święta zostały uratowane.

SP nr 1 w GiżyckuPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages