Piątek, 24 stycznia 2020. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Żeglarska Gala pełna sukcesów giżycczan

2019-01-02 12:00:00 (ost. akt: 2019-01-02 14:32:17)

Autor zdjęcia: Archiwum MBSW

Pełna sukcesów giżyckich żeglarzy była Gala Polskiego Związku Żeglarskiego, która odbyła się w Centrum Olimpijskim PKOl. w Warszawie. Zawodnicy i trenerzy odebrali wyróżnienia, a 18 otrzymało nominacje do Kadry Narodowej.

Ostatni miesiąc w 2018 roku był wyjątkowy w dziejach giżyckiego żeglarstwa – zawodnicy i trenerzy po kilkudziesięciu latach otrzymali nową siedzibę nad jeziorem Niegocin w Porcie Ekomarina, gdzie stworzono im lepsze warunki do szkolenia, ale także nowy sprzęt do treningów na wodzie.

Potwierdzeniem, że warto w giżycką młodzież żeglarską inwestować była grudniowa Gala Polskiego Związku Żeglarskiego w Warszawie. W Centrum OIimpijskim Polskiego Komitetu Olimpijskiego zawodnicy odebrali wyróżnienia za osiągnięcia sportowe w 2018 roku oraz nominacje do Kadry Narodowej. 18 młodych giżycczan otrzymało szansę na reprezentowanie biało-czerwonych barw na imprezach międzynarodowych.

Żeglarska Gala w Warszawie to wielkie święto tej dyscypliny sportu z udziałem przedstawicieli najwyższych władz państwowych. Tu wręcza się wyróżnienia za wyniki sportowe zawodnikom i ich trenerom. W ciągu minionych 12 miesięcy reprezentanci Polski zdobyli 40 medali, 13 złotych, 15 srebrnych i 12 brązowych na Mistrzostwach Świata i Europy.

Warto wspomnieć o złotym medalu mistrzostw Europy w klasie RS:X Zofii Klepackiej, która wygrała również regaty Pucharu Świata w Hyeres oraz zaliczane do Pucharu Europy Medemblik Regatta. Poza tym nasi żeglarze zdobyli kwalifikacje dla kraju na Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020 w trzech klasach. Wywalczyli je Zofia Klepacka oraz Paweł Tarnowski dla klas RS:X kobiet i mężczyzn, a także Magdalena Kwaśna dla klasy Laser Radial. Giżycczanie również odnosili w ubiegłym sezonie sukcesy na Mistrzostwach Świata i Europy.
Sukcesem giżyckiego żeglarstwa jest niewątpliwie liczba zawodników powołanych do polskiej Kadry Narodowej.

Aż 18 młodych sportowców MBSW otrzymało ogromną szansę rozpoczęcia poważnej kariery sportowej. Do Kadry Narodowej PZŻ został powołany Filip Szmit (klasa 420), do Akademii Żeglarstwa PZŻ zostali powołani: Wojtek Klimaszewski (klasa LAS), Kostek Sawicki (klasa LAR), Julia Rogalska (klasa LAR), Patryk Chełkowski (klasa Optimist), Mateusz Gigielewicz (klasa Optimist), Magda Skórnóg (klasa Optimist), Amelia Potejko (klasa Optimist), Paweł Kuszewski (klasa Cadet), Kamil Endler-Kozłowski (klasa Cadet).

Do zimowej kadry zostali powołani: Wojtek Klimaszewski (klasa DN Junior), Kuba Kamiński (klasa DN Junior), Stanisław Konarzewski (klasa DN Junior), Maria Konarzewska (Ice-Opti), Asia Fabisiak (Ice-Opti), Mateusz Gigielewicz (Ice-Opti).
Wyniki trenerów i zawodników Międzyszkolnej Bazy Sportów Wodnych zostały docenione w punktacji klubów żeglarskich.

Giżycka MBSW znalazła się na II miejscu w kraju, tuż za SKŻ w Sopocie, a przed MKS Dwójka w Warszawie. W rankingu znalazło się 83 klubów z terenu całej Polski. Warto zwrócić uwagę, że MBSW znalazło się na podium, a nie dotarły tam renomowane kluby z miejscowości nadmorskich. Niżej od Giżycka została w tym rankingu sklasyfikowana mrągowska Baza, która z reguły wyprzedzała Giżycko o kilka długości.

Tym razem MBSW ma powody do dumy. Najwięcej punktów w młodzieżowej rywalizacji sportowej zdobywali: Patryk Chełkowski, Jędrzej Cituk, Joanna Fabisiak, Mateusz Gigielewicz, Wojciech Klimaszewski (27 pkt.), Martyna Nowicka, Julia Rogalska (18 pkt.), Konstanty Sawicki, Maria Urban i Michał Warzocha. Na ostateczny rezultat punktacji złożyły się osiągnięcia 33 zawodników. Punkty zdobywali też trenerzy: Barbara Ramotowska – 66,5 pkt., Mirosław Ambroch - 59, Cezary Borkowski – 51, Marcin Panaś – 18, Tomasz Jaworski – 9, Bogdan Dziekański – 6.
Są to wyniki, których inne kluby mogą Giżycku pozazdrościć.

Fot. Archiwum MBSW
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ik #2657400 | 91.89.*.* 7 sty 2019 17:45

    Gratulacje serdeczne i zyczenia dalszych sukcesow !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages