środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

21 zdarzeń drogowych w ciągu długiego świątecznego weekendu

2018-12-27 10:47:08 (ost. akt: 2018-12-27 10:49:23)

Autor zdjęcia: Arch. GO

Zakończyły się policyjne działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”. Od piątku (21.12) funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku dbali o bezpieczeństwo podróżujących. W ciągu 6 dni trwania akcji na terenie naszego powiatu policjanci pracowali na miejscu 21 zdarzeń drogowych i zatrzymali 2 nietrzeźwych kierowców.

Długi świąteczny weekend za nami. Od piątku (21.12) do środy (26.12) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku prowadzili działania „Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie”.

W trakcie świątecznych dni, tradycyjnie na drogę wyjechało więcej patroli. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo podróżującym. Do głównych zadań funkcjonariuszy należało przede wszystkim kontrolowanie stanu trzeźwości kierowców, sprawdzanie w jaki sposób przewożeni są pasażerowie, a szczególnie ci najmłodsi oraz eliminowanie z dróg kierowców z tzw. „ciężką nogą”.


Policjanci kontrolowali również stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę poświęcili również osobom pieszym, sprawdzali czy pieszy poruszający się poza terenem zabudowanym posiada elementy odblaskowe.

W ciągu 6 dni trwania akcji, policjanci powiatu giżyckiego pracowali na miejscu 21 zdarzeń drogowych - kolizji, ujawnili 2 kierowców w stanie nietrzeźwości, którzy mieli blisko 1,5 promila alkoholu.

Funkcjonariusze również zatrzymali do kontroli drogowej kierującego VW Beetle, który pędził z prędkością 108 km/h na dopuszczalnej pięćdziesiątce przez miejscowość Konopki Wielkie gm. Miłki.


Ponadto policjanci nałożyli na kierujących 51 mandatów karnych za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym, a w tym szczególnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skierowali 8 wniosków o ukaranie do sądu i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych.

KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages