Poniedziałek, 14 października 2019. Imieniny Alany, Damiana, Liwii

Policjanci i słuchacze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na wspólnych patrolach

2018-12-11 11:49:41 (ost. akt: 2018-12-11 11:51:47)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Na ulicach Giżycka oraz w Wydminach i Rynie można było spotkać wspólne patrole giżyckiej Policji i słuchaczy Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie.

Podczas służby młodzi funkcjonariusze mogli z bliska przyjrzeć się policyjnej pracy. Przede wszystkim była to ogromna pomoc dla policjantów z powiatu giżyckiego jak i doskonała szkoła dla adeptów tego zawodu.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku, Posterunku Policji w Rynie i Wydminach prezentowali policyjne rzemiosło kursantom Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Słuchacze szczycieńskiej uczelni poznawali pracę funkcjonariuszy patrolówki, ruchu drogowego jak i dzielnicowych.

Wspólna służba rozpoczęła się po godzinie 14.00. Po zakończeniu odprawy i omówieniu zadań i głównych zasad bezpieczeństwa wszyscy ruszyli na swoje wcześniej określone rejony. Od tego momentu rozpoczęło się wspólne czuwanie nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu. Po zakończonej służbie kursanci relacjonowali wszelkie podjęte czynności swoim przełożonym. Podczas pracy między innymi podejmowali interwencje zgłaszane przez mieszkańców, kontrolowali kierujących pojazdami oraz sprawdzali ich trzeźwość.

Kursanci już niebawem rozpoczną pracę jako funkcjonariusze Policji w różnych jednostkach w całym kraju.

KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages