Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

"Nocne Igraszki z Nauką" już po raz siódmy

2018-12-10 09:40:48 (ost. akt: 2018-12-10 09:52:54)

Autor zdjęcia: Arch. ZSKŚiA

W Zespole Szkół Kształtowania Środowiska i Agrobiznesu odbyła się już 7. edycja wydarzenia szczególnie ważnego dla uczniów: „Nocne Igraszki z Nauką”.

Dokładnie 8 klas 1-3 wzięło udział w nocnych zabawach pod przewodnictwem pani Marzeny Trusewicz-Żakiewicz oraz pani Małgorzaty Krywko. Igraszki rozpoczęły się o godz. 18-tej i trwały do późnych godzin wieczornych. Całe przedsięwzięcie miało miejsce na sali gimnastycznej ZSKŚiA.

Organizatorzy wraz z nauczycielami przygotowali bardzo napięty plan imprezy. Wszystkie klasy brały udział w łącznie 20 konkurencjach m.in. z języków obcych oraz języka polskiego, matematyki, fizyki, kreatywności oraz przedmiotów zawodowych. Zadania miały formę łamigłówek logicznych, kalamburów, krzyżówek, rebusów oraz zadań z zakresu prac manualnych np. przyszycie guzika wg podanego wzoru.

Po raz siódmy został przeprowadzony szkolny turniej FIFA. Natomiast piaty raz odbył się odrębny konkurs dotyczący wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w rolnictwie. Został on przeprowadzony przez przedstawiciela Placówki Terenowej KRUS w Giżycku – Edwarda Michałowskiego. Uczestnicy brali również udział w zadaniach sportowych takich jak skoki w workach, rzuty do kosza czy też bieg w parach z balonami, przygotowanych przez panią Ewę Poczynek i pana Dariusza Pachuckiego.

Impreza cieszyła się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów oraz naszych absolwentów. Swoją obecnością zaszczycili:
1. Jarosław Kulhawik - dyrektor ZSKŚiA
2. Dariusz Radziulewicz – wicedyrektor ZSKŚiA
3. Marian Mieńko - radny Powiatu Giżyckiego, dyrektor MOSIR
4. Edward Michałowski – przedstawiciel Placówki Terenowej KRUS w Giżycku
5. Jan Sawczuk - były przewodniczący Rady Rodziców przy ZSKŚiA w Giżycku, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Polamowiec".

Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie zostali nagrodzeni. Otrzymali dyplomy i bardzo cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów oraz Radę Rodziców w ZSKŚiA.

Komisja Konkursowa oceniając poprawność wykonanych zadań, pomysłowość i kreatywność zawodników wytypowała zwycięzców. Najwięcej pkt. zdobył zespół uczniów klasy III TA (drugi raz zostali zwycięską drużyną !!!). Następne miejsca zajęli w kolejności uczniowie klas: I TRK i III TB..

Największą atrakcją było coroczne karaoke, tym razem były to pieśni patriotyczne oraz wspólne wykonanie przez wszystkich uczestników ,,belgijki” i zumby do piosenki ,,Chocolate - choco choco” . Młodzież mimo zmęczenia bawiła się wyśmienicie.

Mimo że konkurs jest przedsięwzięciem trudnym pod względem logistycznym, prawdopodobnie w przyszłym roku również się odbędzie. Młodzież bardzo chętnie bierze udział w ,,Igraszkach", jako uczestnicy i jako organizatorzy.

Marzena Trusewicz-Żakiewicz


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: zsksiagizycko

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages