Sobota, 15 grudnia 2018. Imieniny Celiny, Ireneusza, Niny

Nowe radiowozy dla policji w terenie

2018-12-05 08:00:00 (ost. akt: 2018-12-05 10:22:06)

Do policjantów z posterunków w Rynie i w Wydminach trafiły nowe radiowozy. Zakup samochodów sfinansowały po połowie lokalne samorządy i Komenda Główna Policji. Będą z nich korzystać dzielnicowi w tych miejscowościach.

W Rynie oficjalna prezentacja nowego radiowozu odbyła się w poniedziałek przed Urzędem Miasta i Gminy Ryn. Samochód, który kosztował blisko 57 tys. zł został sfinansowany w części przez samorząd miasta i gminy Ryn, który przeznaczył na ten cel 25 tys. złotych, natomiast pozostałe środki pochodziły z budżetu Komendy Głównej Policji.

Nowy pojazd oglądali: burmistrz Rynu Jarosław Filipek, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Juliusz Brant, przewodnicząca Komisji Bezpieczeństwa Publicznego Joanna Kryńska-Cieśla, komendant powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa oraz dzielnicowi: asp. Szt. Kamil Aleksiun i asp. Radosław Gembal. To właśnie w ręce dzielnicowych trafiły kluczyki do nowego radiowozu. Nowy Hyundai i20 jest drugim z pojazdów na wyposażeniu posterunku. Drugi samochód pozwoli funkcjonariuszom na jeszcze bardziej sprawniejsze działanie na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców miasta i gminy Ryn.

Z kolei 29 listopada nowy radiowóz przekazano także policjantom z posterunku w Wydminach. Tego samego dnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wydminach odbyło się kolejne spotkanie w ramach prowadzonych debat społecznych „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Głównym tematem spotkania było bezpieczeństwo mieszkańców gminy Wydminy, podsumowanie pracy funkcjonariuszy, jak i funkcjonowania Posterunku Policji w Wydminach po rocznym odtworzeniu (20 listopada 2017 r.).

Uroczystym momentem tego spotkania było przekazanie wydmińskim policjantom nowego radiowozu, który został zakupiony w ramach programu „50x50” — oznacza to, że połowa kwoty została przekazana przez lokalny samorząd, a drugą połowę sfinansowała Komenda Główna Policji.


Fot. Arch. KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. POP #2637811 | 89.229.*.* 5 gru 2018 20:31

  Auta w Policji powinny służyć do przyjazdu na interwencje w jak najszybszym czasie , a nie do wożenia d..... Kiedyś wyliczono że jeden radiowóz starczyć powinien dla 9 funkcjonariuszy. Ciekawe czy w autach jest DVD i głośniki 50 w.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. HAPT #2637727 | 37.47.*.* 5 gru 2018 18:10

  tradycyjnie przekazano dzielnicowym ale będą wszyscy śmigać

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Dezerter #2637657 | 81.190.*.* 5 gru 2018 16:44

  Widział ktoś kiedyś patrol Policji patrolujący pieszo zaułki , parki i podwórka ... no właśnie teraz siedzą w ciepłym i przytulnym radiowozie i brzuchy rosną .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages