środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Policjanci w szkole przypominają o bezpieczeństwie

2018-11-28 13:57:00 (ost. akt: 2018-11-28 13:58:20)

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Rozpoczęcie edukacji to duże przeżycie nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców. Mali uczniowie mierzą się z nieznanym – stawiają pierwsze kroki ku dorosłości – w przenośni i dosłownie. Aby droga do szkoły była bezpieczna i przyjazna dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku kontynuują działania edukacyjne.

Od wrześniu br. dzielnicowi odwiedzają uczniów klas I-III w szkołach podstawowych na terenie powiatu giżyckiego. W trakcie spotkań funkcjonariusze omawiają z dziećmi podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem pieszych na drodze. Uczą przepisów i omawiają podstawowe zagrożenia występujące na drogach dotyczące w szczególności pieszych. Przypominają jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i poruszać się po drodze.

Stróże prawa uświadamiają najmłodszym jak ważne jest to, aby zawsze być widocznym, zwłaszcza poruszając się po drodze oraz w jej pobliżu po zmroku. Policjanci zwracają się również do uczniów z apelem, aby w trakcie jazdy samochodem dbali o swoje bezpieczeństwo i przypominali rodzicom o konieczności używania fotelików i pasów bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczą w spotkaniach zadając wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa. Wykazują się też dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę.

KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pop #2634267 | 89.229.*.* 29 lis 2018 22:30

  NA WEJŚCIE DO OBIEKTÓW NALEŻĄCYCH DO : AKADEMIKÓW , SZKÓŁ , PRZEDSZKOLI NALEZY MIEĆ ZGODĘ .CIEKAWA CZY TAKA BYŁA

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages