Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

100 lat Niepodległej w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Giżycku

2018-11-22 09:11:37 (ost. akt: 2018-11-22 09:12:23)

Autor zdjęcia: Mirosław Plaugo

Uroczystości 100. rocznicy odzyskania niepodległości w "Elektryku"

W Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji Edukacji Narodowej uczciliśmy święto 100-rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Dawno w szkole nie było tak odświętnie i uroczyście. A wszystko z okazji setnej rocznicy uzyskania przez Polskę Niepodległości. Świętować można było od parteru aż po aulę. Każdy na galowo, ze specjalnie na ten dzień przygotowanymi kotylionami.

Na korytarzach i w klasach dekoracje – zaszumiało biało- czerwonymi liśćmi. W bibliotece wystawa „100 lat wolności” – niektórzy przestudiowali już ciekawostki o Nowej Hucie, syrence, polskich telewizorach itp.

W auli przedstawienie przygotowane przez Katarzynę Kozłowską i Małgorzatę Nosewicz oraz 23 uczniów z klas: 1ia; 1ib; 1e/m; 1s; 2ia; 2ib; 2e/m; 3i; 4m. Publiczność usłyszała pieśni patriotyczne, w tym ujmujące wykonanie „O mój rozmarynie”, ciekawe interpretacje utworów poetyckich, obejrzała filmy dokumentalne. Wszystko po to, aby uświadomić, że zaciera się wśród nas znajomość ważnych wydarzeń historycznych.

Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie hymnu narodowego o godzinie 11.11. Klasy wyszły wtedy na korytarz i śpiewały, aż „mury drżały”.

Uroczystość uświetniło także posadzenie przez dyrekcję szkoły dębu w pobliżu internatu. Dąb przypominać będzie przyszłym pokoleniom 100-ną rocznicę Odzyskania Niepodległości oraz 50-tą rocznicę powstania „Elektryka”.
To było naprawdę prawdziwe świętowanie.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSEiI

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages