Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Szkoła Podstawowa nr 2 dla Niepodległej

2018-11-22 09:09:35 (ost. akt: 2018-11-22 09:10:21)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Cała Polska uczestniczyła w przygotowaniach do obchodów listopadowego święta, „Dwójka” również miała w tym swój udział.

Nasza szkoła nosi imię Chwały Oręża Polskiego, a jego dzieje przypominają o latach ogromnego wysiłku i ofiar, jakie Polacy złożyli w walce o wolność naszego kraju. W tym roku stulecie odzyskania niepodległości obchodziliśmy z wyjątkową dumą i radością.

W dniu 9.11.2018 odbył się uroczysty apel, był on zwieńczeniem działań pod wspólnym hasłem: DLA NIEPODLEGŁEJ przeprowadzonych od listopada ubiegłego roku. Zarówno najmłodsi jak i starsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 mieli okazję wziąć udział w wielu konkursach i akcjach.

„Pierwszaki” zaprosiły swoich rodziców do wspólnego czytania utworów polskich pisarzy, z zapałem uczyły się piosenek patriotycznych i sprawdziły swoją wiedzę o ojczyźnie w QUIZIE O POLSCE. Najmłodsi razem z uczniami klas IV i V wzięli udział w projekcie „A to Polska właśnie…”, który połączył ze sobą w niecodzienny sposób szkoły z całego kraju.

Akcja ta polegała na przesłaniu symbolicznej liczby100 kartek pocztowych z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Galerię kartek, które dotarły do nas z najodleglejszych zakątków Polski można podziwiać w holu naszej szkoły.

Kolejnym działaniem w ramach akcji Dla Niepodległej były konkursy plastyczne nawiązujące do chlubnej historii narodu polskiego. Na lekcjach plastyki i zajęć artystycznych uczniowie zrealizowali projekt: ŚPIEWNIK PATRIOTYCZNY. Efekty ich pracy można było obejrzeć na wystawie na II piętrze Szkoły Podstawowej nr 2. Konkursy JESTEM DUMNY Z ORŁA BIAŁEGO oraz BITWY ORĘŻA POLSKIEGO NA PRZESTRZENI WIEKÓW zgromadziły wielu uczestników. Nagrodzone prace i plakaty stały się elementem dekoracji w czasie uroczystego apelu z okazji listopadowego święta.

Dużym zainteresowaniem młodszych uczniów jak i gimnazjalistów cieszyły się akcje i konkursy historyczne. Jednym z nich była KLASÓWKA Z HISTORII OJCZYSTEJ. Na drzwiach klasopracowni pojawiły się daty bliskie sercu każdego Polaka. Ta niecodzienna nauka historii połączona z zabawą trwała podczas przerw.

Również w czasie przerw wszyscy uczniowie mogli odświeżyć swoją wiedzę na temat dziejów ojczyzny dzięki ściennej historycznej „dobierance” "DLA NIEPODLEGŁEJ", która pozwalała przypomnieć najważniejsze daty związane z odzyskaniem przez Polskę niepodległości: od III rozbioru Polski poprzez powstania i I wojnę światową do 1918 roku. Uczniowie naszej szkoły mieli również okazję uczestniczyć w "Żywej lekcji historii". Tym razem tematem były polskie powstania narodowe. Widzowie przedstawienia nie tylko wysłuchali barwnej opowieści historycznej, ale mogli zobaczyć i dotknąć strojów i broni z tamtych czasów. To była nie tylko nauka, ale również zabawa.

Były też chwile refleksji i wzruszeń. Skłaniały do nich piękne utwory poetyckie przedstawiane przez uczniów naszej szkoły podczas konkursu OJCZYZNA W POEZJI. Poezja patriotyczna ma w naszej Ojczyźnie wielowiekową tradycję. Wiersze poetów przedstawiają miłość do Polski oraz często odpowiadają na pytania dlaczego i jak kochać swój kraj ? Humaniści mogli tez spróbować swoich sił
w konkursie poprawności językowej MISTRZ MOWY OJCZYSTEJ. Wzięli w nim udział gimnazjaliści z klas II i III. Nie było łatwo!
Przygotowania do obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości zakończył Biało-Czerwony Bieg Niepodległości, który odbył się 11 listopada. Reprezentacja naszej szkoły oczywiście wzięła udział w tym wydarzeniu. Uczennica Aleksandra Górynowicz-Fundychely zajęła I miejsce. Jesteśmy dumni z naszych uczniów!!!

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages