Sobota, 11 lipca 2020. Imieniny Benedykta, Kariny, Olgi

Kryształowy jubileusz Wojewódzkiego Konkursu Pięknego Czytania "Sztuka słowa"

2018-11-22 09:03:22 (ost. akt: 2018-11-22 09:05:34)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Piętnaście lat temu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku zrodziła się idea organizacji Konkursu Pięknego Czytania „Sztuka Słowa”.

Piętnaście lat temu w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku zrodziła się idea organizacji KONKURSU PIĘKNEGO CZYTANIA „SZTUKA SŁOWA”. Przez ten czas zmieniał on swoje oblicze, dostosowując się do potrzeb i możliwości jego uczestników. Lecz nieustannie wpływał na kształcenie umiejętności pięknego czytania, propagowanie czystości języka polskiego, rozbudzanie zamiłowania do literatury oraz integracja uczniów niepełnosprawnych.
Tegoroczne hasło „Polska - moja ojczyzna” zmotywowało nauczycieli i uczniów do poszukiwania treści patriotycznych w literaturze pięknej i nie tylko. Interpretacja wybranych fragmentów wpłynęła na kształtowanie postaw patriotycznych, tożsamości narodowej oraz na więzi z krajem ojczystym.

Wydarzeniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych „ Jestem patriotą, więc…”.
Upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii i kultury posłużyło również spotkanie z kustoszem Sali Tradycji i możliwość poznania niepowtarzalnej wystawy.
Organizatorem imprezy, która odbyła się w dniu 14 listopada w Sali Tradycji 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej im. Zawiszy Czarnego był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Brzechwy w Giżycku we współpracy ze Stowarzyszeniem Na Rzecz Wspierania Rozwoju Osób o Specjalnych Potrzebach Edukacyjnych "SZANSA" oraz Biuro Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku. Honorowy patronat nad konkursem objął Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Uczestnikami konkursu było 19 uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim z terenu województwa: Giżycka, Węgorzewa, Gołdapi, Szczytna, Staświn i Gawlików Wielkich.

Szczęśliwi laureaci w kategorii Szkoła Podstawowa kl. I - VI to: Aleksandra Żabińska ze Szczytna - I miejsce, Dawid Wróblewski z Giżycka - II miejsce i Natalia Białoń z Giżycka - III miejsce. Wyróżnienia otrzymali: Krystian Rakowski (Staświny), Julia Staniaszek (Gołdap).

W kategorii Szkoła Podstawowa kl. VII – VIII, Gimnazjum i Szkoła Branżowa: I miejsce zdobył Robert Naprawski (Giżycko), II miejsce Patrycja Pędzich (Giżycko) i III miejsce Angelika Sieraniewicz (Gołdap). Jury wyróżniło też: Weronikę Rutkowską z Węgorzewa i Ewelinę Jakubiak z Gawlików Wielkich.Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSW5

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages