środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Coraz zimniej. Trudny czas dla bezdomnych

2018-11-21 12:07:05 (ost. akt: 2018-11-21 12:15:51)

Autor zdjęcia: pixabay.com

Giżyccy policjanci zwracają się z apelem do wszystkich mieszkańców. W związku z pogorszeniem się warunków pogodowych i spadkiem temperatur, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, kiedy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie.

W okresie jesienno-zimowym giżyccy policjanci na bieżąco sprawdzają miejsca, gdzie mogą przebywać osoby szukające schronienia. Powodem zagrożenia życia osób bezdomnych oraz samotnie mieszkających bywa nie tylko niska temperatura, ale także pożar lub zatrucie tlenkiem węgla.

Każdego roku na terenie całego kraju w sezonie jesienno-zimowym odnotowuje się wiele przypadków zgonów osób, szczególnie bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest nadmierne wychłodzenie organizmu. Policjanci troszczą się też o osoby, które przebywają w miejscach zabronionych, gdzie może dojść do zagrożenia ich życia i zdrowia.

Bezdomni nie zważają na to, że większość budynków (pustostanów) przeznaczonych jest do likwidacji i przebywanie w nich bezpośrednio zagraża ich życiu i zdrowiu ze względu na ich stan techniczny.

Przypominamy, że co roku, od listopada działa specjalna, całodobowa infolinia, obejmująca teren całego województwa warmińsko-mazurskiego, gdzie pod numerem telefonu 800 165 320 osoby zainteresowane mogą uzyskać informacje na temat schronisk, noclegowni i ogrzewalni na terenie województwa. Informacje na temat pomocy bezdomnym można także znaleźć na stronie internetowej Wramińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego.

http://www.uw.olsztyn.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7246&Itemid=304&lang=pl/


Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112, 997 aby uchronić kogoś od wychłodzenia i uratować czyjeś życie.

Informację o osobach bezdomnych potrzebujących pomocy, można także przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tym celu prosimy o wybranie kategorii zgłoszenia o nazwie "Bezdomność".

Źródło: KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mario J #2629619 | 94.254.*.* 23 lis 2018 08:51

  ...O bezdomnych w tym artykule redaktor pisze tak:...Pamiętajmy,że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni....itd,itd....Chcę zapytać nasze władze o koszty niepotrzebnych nikomu pomników byłych i żyjących polityków,różnego rodzaju tablic upamiętniających jakichś tam wydarzeń,święcenia różnych zaczynających się budowli,zmiany nazw ulic itd,itd.Proszę przeliczyć ile za te wydane i zmarnowane tysiące złotych można właśnie pomóc tym nieszczęśliwym bezdomnym? Czy tylko my prości ludzie musimy pamiętać że bezdomnemu należy być dobrym przyjacielem i wspomóc? A gdzie instytucje które powinny dbać o ludzi co potrzebują pomocy? Ile można wybudować prostych i tanich baraków aby bezdomny schował się przed mrozami za te pomniki? Pomnik Lecha Kaczyńskiego kosztował ponad DWA I PÓŁ MILIONA ZŁ i co dalej? Przyjdzie za parę lat NOWA władza i ten i inne w wielu miastach będą wyburzone tak jak Dzierżyńskiego,Lenina czy Stalina.Pomyślmy przed hucznym i głupim pomysłem budowy pomnika czy schronisko dla bezdomnych? / Wątpię czy "prężna" cenzura mój komentarz przepuści. Zobaczymy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. najwyższy czas aby #2628508 | 89.229.*.* 21 lis 2018 17:04

   panowie w czarnych sukienkach przyjęli choć na zimę,bezdomnych do ciepłych choć pustych pomieszczeń przy swoich bardzo skromnych plebaniach,byłby to ładny gest.

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages