Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Jedynka świętuje 100 lat Niepodległej

2018-11-14 14:15:51 (ost. akt: 2018-11-14 14:16:53)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Szkoła Podstawowa nr 1 obchody stulecia niepodległości rozpoczęła już w pierwszej połowie 2018 roku.

Zorganizowaliśmy rozgrywki w piłkę nożną zakończone meczem między drużynami Jedynki, której kapitanem był Burmistrz Miasta Giżycka, a przedstawicielami XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. W poprzednim roku szkolnym odbył się także uroczysty i wzruszający Integracyjny Koncert Patriotyczny „Dla Niepodległej”, przygotowany we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem na rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie kolo w Giżycku.

Cały rok pamiętaliśmy o ważnej dla Polski rocznicy, przygotowując „Kartki z kalendarza” w formie gazetek upamiętniających najważniejsze wydarzenia z historii Polski.

Samo Święto Niepodległości również uczciliśmy godnie. 9 listopada wszystkie klasy wzięły udział w apelach, które w wierszach i muzyce pięknie podsumowały ostatnie 100 lat historii Polski. Klasa druga swój apel zaprezentowała także rodzicom. Tego dnia wszyscy uczniowie ubrali się w stroje galowe, a akcentem nawiązującym do narodowego święta były biało-czerwone wstążki, które otrzymał każdy uczeń i nauczyciel. W salach również pojawiły się gazetki nawiązujące do tego święta, a młodsze klasy wykonały nawet patriotyczne biało-czerwone desery.

O godzinie 11.11 cała szkoła stanęła w dwuszeregu i z wszyscy od uczniów zerówki po trzecie klasy gimnazjum z dumą i zaangażowaniem odśpiewaliśmy Hymn Polski. Marsz, marsz Dąbrowski... grzmiało na wszystkich korytarzach szkoły.

Nauczyciele zorganizowali też konkursy mające na celu przybliżenie wartości patriotycznych i szacunku do ojczyzny. Konkurs „Niepodległa codzienna” był to konkurs fotograficzny, natomiast „100 kartek na 100 lat niepodległej” polegał na wykonaniu kart pocztowych i przesłaniu ich do szkół z całej Polski biorących udział w akcji. Nasza szkoła również dostała kartki z różnych miejscowości, które wraz z miejscami zaznaczonymi na mapie zdobią teraz nasz korytarz i budzą duże zainteresowanie, szczególnie uczniów młodszych klas.
Kolejnym sposobem uczczenia święta Polski był XVIII Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Miasta Giżycka zorganizowany 10 listopada.

Tradycyjnie już Jedynka wzięła udział w Biało-Czerwonym Biegu Niepodległości 11 listopada. Byliśmy najliczniejszą grupą reprezentującą giżyckie szkoły.
Aby na długo upamiętnić ten dzień, na terenie szkoły został posadzony dąb, który będzie pięknie rósł przez kolejne setki lat niepodległej Polski. Tego Jej życzymy!

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages