Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Projekt "Kariera - Wybieram Świadomie" w I LO w Giżycku

2018-11-14 14:11:43 (ost. akt: 2018-11-14 14:12:55)

Autor zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego

Co warto robić w życiu?

Zmiany na rynku pracy, rosnąca liczba informacji na temat zawodów i ścieżek kształcenia powodują, że młodzieży trudno jest samodzielnie określić dla siebie kierunki rozwoju.


Aby zmniejszyć ryzyko pochopnych i nieprzemyślanych decyzji w szkole odbywają się różne działania z zakresu doradztwa zawodowego. Czym się zająć i co warto robić w życiu? Na to pytanie pomagają odpowiedzieć licealistom absolwenci I LO w Giżycku, którzy od września raz w miesiącu spotykają się z uczniami, by opowiedzieć o własnych losach edukacyjno – zawodowych.

Inicjatywę pod nazwą „Kariera – Wybieram Świadomie” powołali: Pamela Światłowska, inżynier biotechnologii, aktualnie w trakcie studiów doktoranckich na Imperial College London oraz Arkadiusz Chrostowski, absolwent Turystyki i Rekreacji na AWFiS Gdańsk, obecnie w trakcie studiów podyplomowych MBA.

- Na swoim i innych przykładzie wiedziałam, że jest to projekt, którego brakuje, a przyniósłby wiele korzyści uczniom – mówi Pamela Światłowska. - Chcemy pokazać uczniom, jakie stoją przed nimi możliwości wyboru ich dalszej ścieżki kariery zawodowej.

Absolwenci dzielą się swoim doświadczeniem w podejmowaniu decyzji zawodowych i tym, jak ich wybór wpłynął na dalszą karierę.
- Rozwijajcie swoje pasje i wybierzcie kierunek zgodny z waszymi zainteresowaniami – doradzał Adam Zalewski, inżynier naftowy, bohater listopadowego spotkania. – Przejmijcie kontrolę nad wyborem studiów, niech to będzie wasza decyzja.
Młodzież liceum pozytywnie odbiera inicjatywę absolwentów.

– Bardzo podobały mi się wystąpienia, można było dowiedzieć się, jak zaproszeni goście osiągnęli to, w czym dziś czują się dobrze – mówi Patrycja, uczennica klasy drugiej. – Fajnie, że opowiadają też o szkole, kiedy oni się tu uczyli – dodaje.

Kolejne spotkanie już pod koniec listopada.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ILO

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages