Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Uczniowie "Elektryka" na zagranicznych praktykach

2018-11-07 11:44:54 (ost. akt: 2018-11-07 11:56:08)

Autor zdjęcia: Arch. M.Plaugo

Zakraniczne staże metodą na podniesienie kompetencji zawodowych.

W zeszłym roku Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych im. Komisji edukacji Narodowej przystąpił do realizacji projektu z funduszy Unii Europejskiej „Profesjonalne praktyki podstawą kształcenia zawodowego”.

W pierwszym etapie uczestniczyło 20 uczniów, którzy na przełomie listopada i grudnia 2017 r. realizowali staże zawodowe w Hiszpanii. Teraz przyszedł moment na realizację drugiej części projektu. Uczniowie klas trzecich technikum informatycznego, technikum mechatronicznego, technikum pojazdów samochodowych oraz technikum ekonomicznego nabytą wiedzę będą praktycznie wykorzystywać w andaluzyjskich przedsiębiorstwach.

Sewilla, stolica hiszpańskiej Andaluzji przyjmie 20 uczniów „Elektryka” w okresie 11 – 24 listopada br. Podczas pobytu będzie również czas na poznanie kultury i zwyczajów regionu i kraju. Wyjazd grupy, którą stanowią uczniowie osiągający bardzo dobre wyniki w nauce, poprzedziły dwumiesięczne przygotowania co można zobaczyć na zdjęciach.


W ich trakcie uczniowie poznali branżowe słownictwo, specyfikę lokalnego rynku pracy, historię oraz dorobek cywilizacyjny Hiszpanii. Na miejscu pogłębią również znajomość języka hiszpańskiego na specjalnie zorganizowanych dla nich kursie. Odbycie stażu możliwe jest dzięki finansowaniu UE w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) przy wsparciu Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tego rodzaju działania się trwałym elementem kształcenia zawodowego w „Elektryku” i na pewno stanowią metodę na podniesienie kompetencji zawodowych cenionych przez pracodawców. Dzięki pozyskanemu przez szkołę dofinansowaniu wyjazd, pobyt i udział w praktykach jest bezpłatny, a uczestnicy mogą liczyć na kieszonkowe. Nad stroną logistyczną przebiegu praktyk na miejscu czuwa nasz hiszpański partner – firma euroMind.


Projekt „Profesjonalne praktyki podstawą kształcenia zawodowego”, który uzyskał akceptację instytucji UE opracował zespół nauczycieli „Elektryka”: Zofia Ilwicka, Tomasz Gabruś oraz Mirosław Plaugo. Są oni również autorami kolejnego zaakceptowanego wniosku. Umożliwi to wyjazd w 2019 roku na zagraniczne staże zawodowe grupie 40 uczniów.

mpPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: ZSEiI

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages