Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Giżycka Ekomarina zwycięzcą plebiscytu na Warszawskim Salonie Jachtowym

2018-11-06 09:00:00 (ost. akt: 2018-11-06 09:02:00)

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Port Ekomarina nad jeziorem Niegocin zdobył główną nagrodę w plebiscycie na Top Marinę ogłoszonym przez organizatorów III Warszawskiego Salonu Jachtowego.

Plebiscyt został zorganizowany pierwszy raz przy okazji odbywającego się od trzech lat Warszawskiego Salonu Jachtowego w PTAK Warsaw Expo. Impreza zyskuje coraz większe grono wystawców i zwiedzających ją miłośników żeglarstwa. Towarzyszą jej działania dodatkowe jak wspomniany plebiscyt na wybór najlepszego portu żeglarskiego w Polsce.

— Zgłosiliśmy swój udział w plebiscycie – opowiada Dariusz Klimaszewski, kierownik Portu Ekomarina w Giżycku. — Głosowanie odbyło się w internecie jeszcze przed targami. Zostaliśmy w tym roku zwycięzcą plebiscytu.

O pierwszym miejscu zdecydowali żeglarze oddający swoje głosy w internecie na giżycki port. Tytuł Top Mariny 2018 to już kolejne wyróżnienie w historii giżyckiej Ekomariny. Każdego roku – poczynając od 2012 roku – miesięcznik Żagle przyznaje gwiazdki najlepszym przystaniom i portom jachtowym. Giżycko od samego początku otrzymuje po pięć gwiazdek czyli najwyższe wyróżnienie w tym rankingu. Były też nagrody za najlepiej zorganizowana imprezę żeglarską, i tu takie miano zyskały Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Jachtów Kabinowych, które Port Ekomarina organizuje razem ze Stowarzyszeniem Turystyki Żeglarskiej Szkwał.

Giżycka Ekomarina powstała w 2010 roku. Została zbudowana przy znacznym udziale środków unijnych. Zarządzana jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Giżycku. Bezpośrednio kieruje nią od samego początku Dariusz Klimaszewski. Obecnie w porcie może zacumować około 250 jednostek pływających (statków pasażerskich, jachtów żaglowych i łodzi motorowych). Port wyposażony jest w system odbioru ścieków i nieczystości z jednostek pływających. W tym roku w porcie zaczyna funkcjonować również sportowy ośrodek żeglarski – Miejska Baza Sportów Wodnych.

Na zdjęciu: Dariusz Klimaszewski przed budynkiem głównym Portu Ekomarina
Fot. Sławomir Kędzierski
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. !!!!!! #2618581 | 94.254.*.* 7 lis 2018 09:39

  Propaganda, ciekawe ile głosów miasto Giżycko oddało samo sobie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Pytanie #2618005 | 109.243.*.* 6 lis 2018 16:53

  Co ja z tego mam jako mieszkaniec?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages