Poniedziałek, 23 listopada 2020. Imieniny Adeli, Felicyty, Klemensa

To była prowokacja – twierdzi Halina Sarul

2018-10-16 16:03:32 (ost. akt: 2018-10-16 16:19:19)
Widzowie na debacie kandydatów na burmistrza Giżycka

Widzowie na debacie kandydatów na burmistrza Giżycka

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Incydent, do którego doszło w trakcie publicznej debaty kandydatów na burmistrza Giżycka między kandydatami na radnych: Pawłem Andruszkiewiczem (KW PiS) i Halina Sarul (KWW GPO) zyskał duży rozgłos, także szeroko poza Giżyckiem. Sprawą zainteresowali się dziennikarze telewizji publicznej.

Przypominamy. Do incydentu doszło 14 października w trakcie debaty trzech kandydatów na stanowisko burmistrza. Wśród widowni, na której zgromadzili się przedstawiciele rywalizujących ugrupowań, doszło do scysji między kandydatami na radnych miejskich: Pawłem Andruszkiewiczem z KW Prawo i Sprawiedliwość, a Haliną Sarul z KWW Giżyckie Porozumienie Obywatelskie (oboje startują z „jedynek” w okręgu nr 3 w Giżycku).

Internet obiegło nagranie z incydentu, na którym Halina Sarul odmawia podania ręki Pawłowi Andruszkiewiczowi - i jak on twierdzi – nazywając go przy tym „śmieciem”. Wcześniej, jeszcze na widowni, pod jego adresem z jej strony miały paść wulgarne, ubliżające epitety — tak utrzymuje Paweł Andruszkiewicz.

Halina Sarul, przedstawiając nam swoją wersję zdarzenia, inaczej przedstawia zajście i mówi, że cała ta sprawa to celowa prowokacja Pawła Andruszkiewicza. Jednak przeprasza mieszkańców i wyborców za zaistniałą sytuację.


— Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy Paweł Andruszkiewicz przyszedł i usiadł obok nas, w rzędzie z przodu, na miejscu, które się na chwilę zwolniło — opowiada pani Halina Sarul. — Później się okazało, dlaczego on w tym miejscu usiadł, to była dobrze zaplanowana prowokacja. Debata się zaczęła. Ja dla ubarwienia reakcji na sali wzięłam ze sobą z domu gwizdek w kształcie kota. W chwilach kiedy był głośny aplauz, gwar czy okrzyki, pogwizdywałam. A Andruszkiewicz zaczął się do mnie odwracać i mnie uciszać. Trwało to jakiś czas. Częstotliwość reakcji publiczności była duża i gwizdek ileś razy się przydał. W którymś momencie Paweł Andruszkiewicz pochylił się do mnie, ja też się pochyliłam, bo oceniłam, że chce mi coś powiedzieć. I on wtedy zwracając się do mnie, do ucha, „walnął tekst” bardzo brutalny, obraźliwy, ogromnie uwłaczający. Kilka słów, ale jak uderzenie w twarz. I ja, już bez zastanowienia, odpłaciłam mu tym samym. Teraz nie cytuje się tego, co ja usłyszałam, a tylko cytują moją reakcję. Odpowiedź była rzeczywiście emocjonalna, ale znalazłam się w absurdalnej sytuacji: nie ma odpowiedniej reakcji na ten kaliber świństwa, tak niespodziewanego zwłaszcza z ust młodego mężczyzny skierowanego do starszej kobiety. To były słowa, które mogę tylko sędziemu powierzyć a i to na karteczce... Dopiero po czasie zorientowałam się, że chodziło o wyprowadzenie mnie z równowagi, zarówno tym, że usiadł wśród nie swojego komitetu, że mnie zaczepiał, że chodził z komórką i nagrywał wszystko, a już po tych słowach nachalnie usiłował podawać mi rękę – on dobrze wiedział, że ja ją odrzucę, i to właśnie głównie sfilmował. Sytuacja od początku zmierzała do tego, żeby mnie wyprowadzić z równowagi, o co nietrudno; wszyscy znają mój temperament. Przyznaję - straciłam panowanie nad sobą. Żałuję, że nie zachowałam twarzy pokerzysty, i przepraszam za swoją emocjonalność. Bo tak się człowiek nie powinien zachować niezależnie od tego, co by usłyszał, ale nie jestem z kamienia. Jednak postanowiłam się „samoukarać” i wpłacić pewną kwotę na stowarzyszenie „Podaruj dzieciom radość”.
GG

Przebieg zdarzenia według Pawła Andruszkiewicza możemy poznać tu:


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (134) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. pracuś #2605692 | 81.190.*.* 19 paź 2018 11:25

  Jaki elektorat, tacy kandydaci :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. A moze #2605429 | 188.147.*.* 19 paź 2018 04:12

  PawełeK PRZEPROSI panią Halinę? Za prowokacje i za obelgi. Tak by wypadalo skoro taki chętny do "podawania ręki"...

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. to nie była prowokacja #2605167 | 89.229.*.* 18 paź 2018 18:24

  to był CHLEW w wykonaniu tej pani przy widocznym aplauzie burmistrza, był szczęśliwy.. Co widać, słychać i czuć. Oboje pokazali "klasę"

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Maria #2605114 | 37.7.*.* 18 paź 2018 17:11

   Tu nagranie z innej kamery i widać jeszcze wiecej http://wgizycku.pl/index.php/news/314-sz ok-oto-reakcja-iwaszkiewicza-na-wyzwiska -radnej-sarul-video?fbclid=IwAR3_IIGzsJR ANq4JPIIt77eVwLBiK0zw0-Y-JQU4uIHYVO1i47D Te8RI0Zs

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

   1. sereksmazony #2605066 | 200.110.*.* 18 paź 2018 16:11

    Gratuluje kasowania postów nieprzychylnych Andruszkiewiczowi. Czyli rozumiem, że ta strona to też tuba propagandowa PIS-u, a wolność słowa tutaj nie istnieje? A może należałoby gdzieś moderatora zgłosić, że niewłaściwie moderuje kasując posty??? Jak takimi metodami się Andruszkiewicz posługuje, że nawet w necie walczy z każdym mu nieprzychylnym to tym bardziej utwierdza mnie w przekonaniu, żeby na niego nie głosować.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (134)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages