Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Kandydatka na radną nie podaje ręki „śmieciom”

2018-10-15 20:39:31 (ost. akt: 2018-10-16 06:46:53)
Publiczna debata kandydatów na burmistrza Giżycka

Publiczna debata kandydatów na burmistrza Giżycka

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Debata kandydatów na burmistrza Giżycka minęła się z celem organizatorów. Widowisko skradła im grupa mieszkańców siedząca na widowni. Buczenie, gwizdy, głośne komentarze uniemożliwiały słuchanie wypowiedzi kontrkandydatów urzędującego burmistrza. Koniec debaty przyniósł nawet nieparlamentarne wyzwiska.

Debata zorganizowana przez komitety wyborcze trzech pretendentów do stanowiska burmistrza miasta, odbyła się w niedzielę. Udział w niej wzięli: Wojciech Karol Iwaszkiewicz, urzędujący burmistrz, KWW Giżyckie Porozumienie Obywatelskie, Maciej Wróbel, KWW Obywatelska Koalicja Giżycko, i Piotr Andruszkiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości.
Właśnie wypowiedzi tego ostatniego spotkały się z mocno negatywnym przyjęciem części słuchaczy – głośne, niezbyt przyjemne komentarze, gwizdy i buczenie. Tak reagowała część słuchaczy. Siedzący obok nich nie reagowali. Po debacie było jeszcze gorzej.

Jeden ze współorganizatorów, Paweł Andruszkiewicz (brat kandydata na burmistrza), chcąc podziękować uczestnikom debaty próbował podać rękę Halinie Sarul, kandydatce z komitetu wyborczego aktualnie urzędującego burmistrza, ale spotkał się z epitetem, że jest „śmieciem” i ona ręki mu nie poda. Scena ta został nagrana, i wideo robi furorę, krążąc po internecie. Podobnie jak używanie przez nią gwizdka.

Ale to nie były jedyne epitety, które spotkały Pawła Andruszkiewicza ze strony kandydatki na radną z KWW GPO. Wcześniej, jeszcze na widowni w trakcie debaty, miała ona do niego zwrócić się wulgarnymi słowami.

Paweł Andruszkiewicz startuje do Rady Miejskiej w Giżycku z listy Prawa i Sprawiedliwości, zaś Halina Sarul ubiega się o fotel radnej miejskiej z listy KWW GPO, komitetu obecnego burmistrza miasta. Oboje startują jako „jedynki” w okręgu nr 3.

PS W internecie wrze, i można znaleźć post na Fb pani Haliny Sarul odnoszący się do informacji o incydencie po debacie:

Halina Sarul
Zanim mnie zlinczujecie, powiem tylko tyle, że to była reakcja na słowa Pana P.A. Nie zacytuję, bo nie chcielibyście wiedzieć...
Zgorszonych przepraszam a o sobie wiem więcej - wciąż są słowa, które mogą piekielnie zaboleć.
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (41) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Do Barnaby #2603897 | 89.229.*.* 17 paź 2018 08:31

  "chlew, obora, chamstwo" - to cytaty z twojego nadzwyczaj kulturalnego wpisu. Nadal uważasz że możesz kogokolwiek oceniać, hejterku?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Barnaba #2603856 | 79.187.*.* 17 paź 2018 07:54

   Pan Iwaszkiewicz mówi, że p. Sarul znana jest z „krwistego” języka. Przecież jej słownictwo to najzwyklejsze chamstwo, wulgarność spod budki z piwem. A jeśli ktoś nie umie trzymać nerwów na wodzy, niech zna swoje miejsce a nie pcha się do pracy z ludźmi. Chlew lub obora to miejsce na takie słownictwo droga pani Sarul.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Najpierw kompetencje #2603340 | 89.229.*.* 16 paź 2018 16:11

    następnie - uczciwość, następnie - wysoki poziom kultury osobistej. Taka władza mi się marzy. Czy doczekam się? hmmmmm...

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Jeśli komuś puszczają nerwy #2603329 | 89.229.*.* 16 paź 2018 16:02

    to powinien zająć się szydełkowaniem, a nie kandydować , pełnić odpowiedzialne funkcje. Pacjent zmarł, bo lekarz miał zły dzień? Nauczycielka stłukła uczennicę za brak pracy domowej, bo pokłóciła się z mężem? Ktoś powinien podać się terapii przed wyborami.

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   3. on #2603315 | 37.47.*.* 16 paź 2018 15:46

    Nie głosuję na Iwaszkiewicza i resztę jego ludzi, co to im słoma z butów wystaje

    Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (41)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages