Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Tak się spieszył, że stracił prawo jazdy

2018-10-15 17:09:54 (ost. akt: 2018-10-15 15:14:52)
Zdjęcie jest tylko ilustracja tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracja tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Według obowiązujących przepisów, kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h, straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Przekonał się o tym 29-letni mieszkaniec województwa podlaskiego, który jechał z prędkością 114 km/h.

14 października po godzinie 10.00 policjanci z giżyckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego kierowcę opla. Mężczyzna nie dostosował prędkości jazdy do obowiązującego ograniczenia w terenie zabudowanym, jadąc z prędkością 114 km/h.

Winny wykroczenia został ukarany 400-złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierującemu zatrzymano prawo jazdy na 3 miesiące.

Przypominamy, że według obowiązujących przepisów dotyczących ruchu drogowego, kierowca który przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h straci prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Jeżeli pomimo utraty prawa jazdy, taka osoba będzie nadal poruszała się samochodem i zostanie zatrzymana przez Policję, okres zatrzymania prawa jazdy wydłuży się do 6 miesięcy. Jeśli to nadal nie zniechęci kierowcy, ryzykuje on utratą uprawnień i ponownym przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie rozsądku na drodze i jazdę zgodną z przepisami. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków drogowych. Wielu kierowców, jadąc za szybko, ryzykuje życie i zdrowie swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. Zatem zwolnijmy i zachowajmy maksimum ostrożności tak, aby nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.

KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages