Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Drugie spotkanie z Michałem Jasudowiczem

2018-10-15 10:19:16 (ost. akt: 2018-10-15 10:20:06)

Autor zdjęcia: Specajlny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Giżycku

Pan Michał Jasudowicz zawsze pozytywnie odpowiada na nasze zaproszenie, bo jak mówi, obecne pokolenie powinno poznać drogę Polaków z dalekiej, mroźnej Syberii do wolności, do Polski.

9 października 2018 roku do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na zaproszenie pań: Beaty Jasudowicz, Alicji Śmierskiej i Danuty Grzywacz, przybył pan Michał Jasudowicz, z którym już w ubiegłym roku szkolnym zapoczątkowaliśmy cykl spotkań.

Uczniowie SOSW w Giżycku, od klasy VI szkoły podstawowej do I branżowej szkoły I stopnia, mieli zaszczyt uczestniczyć w II spotkaniu z panem Jasudowiczem, który jako bardzo młody człowiek przebywał na Syberii. Pan Michał obecnie pełni funkcję Prezesa Zarządu Koła Związku Sybiraków w Giżycku.

Na II spotkaniu z naszą społecznością uczniowską przybliżył życie Polaków i innych narodów na dalekiej Syberii w czasie trwania II wojny światowej. Dowiedzieliśmy się jak młody 13 letni chłopiec musiał ciężko pracować, aby pomóc swojej mamie i młodszemu rodzeństwu, że takich jak On było wielu. Pracowali zimą i latem, uczniowie dowiedzieli się, że zimy na Syberii i bardzo chłodne dni trwają bardzo długo ok 9 miesięcy, a tylko ok 3 miesiące to czas ciepła, syberyjskiego lata. Pan Michał Jasudowicz zawsze pozytywnie odpowiada na nasze zaproszenie, bo jak mówi, obecne pokolenie powinno poznać drogę Polaków z dalekiej, mroźnej Syberii do wolności, do Polski.

SOWS w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SOSW5

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages