Finał Pucharu Polski w Klasie Laser

2018-10-15 09:51:25(ost. akt: 2018-10-15 10:02:08)

Autor zdjęcia: Alicja Klimaszewska

Na Niegocinie i w porcie Ekomarina Giżycko wiele się działo! Trzy dni pięknych żeglarskich warunków, komplet wyścigów i ponad 130 zawodników klasy Laser z całej Polski - do tego świetne wyniki giżyckich Laserowców :-)
W klasie Laser 4.7 mężczyzn:
Tomek Trajnowicz - 5
Konrad Dziąba - 28
Jakub Kluk - 31
Kamil Stemplewski - 43

Dla Kuby i Kamila to pierwszy start w nowej klasie - w całym tegorocznym sezonie walczyli jeszcze w klasie Optimist!

Hubert Maczyszyn - 24 (15 do lat 17)

W klasie Laser Radial kobiet Julia Rogalska wywalczyła drugie miejsce i wygrała klasyfikację kobiet do lat 17!

W klasie Laser Standard regaty wygrał Stach Klimaszewski a jego brat Wojciech zajął miejsce drugie i zwyciężył w klasyfikacji juniorów!

Giżyckie regaty były ostatnią imprezą sezonu zaliczaną do Pucharu Polski Klasy Laser - jednocześnie odbyła się uroczystość podsumowania tegorocznego rankingu Pucharu Polski we wszystkich laserowych klasach. Na podium wielokrotnie stawali zawodnicy Giżyckiej Grupy Regatowej - podopieczni trenera Cezarego Borkowskiego:

- w klasie Laser Radial mężczyzn do lat 17 zwyciężył Konstanty Sawicki a Mateusz Siedlecki zajął wysokie 6 miejsce,

- w klasie Laser Radial kobiet do lat 17 zwyciężyła Julia Rogalska!

- w klasie Laser Standard ranking wygrał Wojciech Klimaszewski (zarówno do lat 20 jak i w klasyfikacji seniorów) a Stanisław Klimaszewski w klasyfikacji seniorów zajął miejsce drugie,

- w klasie Laser 4.7 mężczyzn do lat 17 na wysokim 5 miejscu uplasował się Tomasz Trajnowicz, wśród kobiet w tej klasie i klasyfikacji pierwszą dziesiątkę zamknęła Amelia Dziąba :-)

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: GGR