Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Niemiecka młodzież w SP nr 2

2018-10-05 09:13:01 (ost. akt: 2018-10-05 09:18:28)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Już po raz trzynasty uczniowie ze szkoły Gesamtschule Schermbeck złożyli wizytę w Giżycku.

Wymiana polsko-niemiecka stała się już tradycją naszej szkoły. Tym razem uczniowie z Niemiec gościli w polskich domach. Program imprezy był bardzo urozmaicony dzięki staraniom opiekuna wymiany pani Moniki Lipert-Masiejczyk, pomocy rodziców oraz dofinansowaniu przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży w Warszawie.

Uczestnicy wymiany rozpoczęli poznawanie Polski od dwudniowego pobytu w Trójmieście. Nie mogło zabraknąć zwiedzania" z przewodnikiem Starego Miasta w Gdańsku, spaceru po plaży w Sopocie oraz wycieczki do Muzeum II Wojny Światowej. Wspólna historia obu narodów i pamięć o tragicznych wydarzeniach nie pozwalają zapomnieć o błędach z przeszłości, których nie można popełnić ponownie.

W Giżycku polsko-niemiecka grupa młodzieży podziwiała malownicze widoki z Wieży Ciśnień, sprawdzała swoje umiejętności podczas jazdy na łyżwach, czy gry w kręgle oraz zwiedzała Twierdzę Boyen. Nie zabrakło również zabaw językowych w języku polskim oraz niemieckim. W programie znalazł się również czas na zwiedzanie kwatery Adolfa Hitlera w Gierłoży oraz koncert organowy w Świętej Lipce.

Wiele niezapomnianych wrażeń przy pięknej, wprost letniej pogodzie przyniósł rejs statkiem po jeziorze Niegocin. Podsumowanie wymiany połączone z poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców odbyło się w szkole z udziałem dyrekcji.
Ostatniego dnia pobytu młodzieży niemieckiej w Polsce znalazł się jeszcze czas na zwiedzenie starówki w Warszawie, o której bardzo barwnie opowiedzieli przewodnicy. A potem nastąpiła smutna chwila, pożegnanie z niemieckimi koleżankami i kolegami na lotnisku.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża Polskiego w GiżyckuPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. starszy pan #2601477 | 83.28.*.* 14 paź 2018 07:44

    Io to chodzi , ZJEDNOCZONE NARODY EUROPY . U E ,otwarte granice , młodzież Polska Niemiecka Czeska itd. itd .razem wspólnie,uśmiechnięte buzie , coś wspaniałego , serce się raduje . Pamiętam 1939 rok pamiętam i 1945 , wszyscy byliśmy przegrani , bul i rozpacz na ludzkich twarzach , ziemia spalona i pokryta grobami . NIGDY WIĘCEJ TEGO !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages