Sobota, 4 kwietnia 2020. Imieniny Benedykta, Izodory, Wacławy

Mł. asp. Daniel Romańczyk najlepszym kierownikiem dzielnicowych z województwa warmińsko-mazurskiego

2018-10-03 11:24:22 (ost. akt: 2018-10-03 11:28:27)
Mł. asp. Daniel Romańczyk, kierownik Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i RD w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku

Mł. asp. Daniel Romańczyk, kierownik Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i RD w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

Mł. asp. Daniel Romańczyk, kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku uzyskał tytuł najlepszego kierownika dzielnicowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Daniel Romańczyk w Policji pracuje od 11 lat. Na co dzień pełni służbę jako Kierownik Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji i RD w Komendzie Powiatowej Policji w Giżycku, gdzie zarządza 7 dzielnicowymi. To on ustala codzienne zadania dla tych funkcjonariuszy, nadzoruje ich pracę oraz odprawia ich do służby.


Swoją karierę w Policji rozpoczął od patrolowania giżyckich ulic, następnie pełnił służbę jako pomocnik dyżurnego. Przez kilka lat również pracował jako dzielnicowy, a obecnie zajmuje stanowisko kierownika dzielnicowych. Jako przełożony ma bardzo dobrą opinię wśród swoich podwładnych jak i cieszy się ich zaufaniem.

28 września 2018 r. w budynku Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie odbyły się wojewódzkie eliminacje zawodów, które miały wyłonić najlepszych dzielnicowych jak i najlepszego kierownika z regionu Warmińsko-Mazurskiego. W eliminacjach oprócz dzielnicowych udział wzięli wszyscy kierownicy rewirów dzielnicowych. Takich stanowisk jest 19.

Kierownicy rywalizowali między sobą w następujących konkurencjach:
1. Test wiedzy policyjnej - składał się z 60 pytań
2. Udzielanie pierwszej pomocy
3. Strzelanie
4. Analiza dokumentacji służbowej - obejmującej problematykę z zakresu czynności służbowych realizowanych przez kierownika rewiru dzielnicowych.

Klasyfikacja:
I - miejsce - mł. asp. Daniel Romańczyk z KPP w Giżycku
II - miejsce - asp. Marek Olszewski z KPP w Ostródzie
III - miejsce - asp. szt. Sylwester Rosół z KMP w Elblągu

Najlepszym kierownikiem rewiru dzielnicowych w województwie Warmińsko-Mazurskim okazał się mł. asp. Daniel Romańczyk. Zdobył on nagrodę pieniężną, Puchar Przechodni Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie oraz dwie statuetki za najlepszy wynik w konkurencji udzielania pierwszej pomocy oraz analizy dokumentów. W dniach 23 - 26.10.2018 r w Szkole Policji w Katowicach będzie on walczył o miano najlepszego kierownika dzielnicowych w kraju.

KPP Giżycko

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ex #2594200 | 176.221.*.* 4 paź 2018 12:09

  Serdeczne gratulacje dla Pana Kierownika!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. :) #2593979 | 178.36.*.* 3 paź 2018 22:19

  Gratulacje, piękny sukces!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages