Niedziela, 18 listopada 2018. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Na początku października zapraszamy na koncerty muzyki cerkiewnej

2018-09-24 15:30:00 (ost. akt: 2018-09-24 16:31:43)

Autor zdjęcia: Sławo Kędzierski

Osiemnasta edycja imprezy, piętnaście koncertów, trzystu wykonawców, setki słuchaczy — tak zapowiadają się Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej.

Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej to jedyne tego rodzaju dwudniowe przedsięwzięcie kulturalno-religijne organizowane od lat przez Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce. Partnerem w organizacji jest Parafia Greckokatolicka pw. Świętej Trójcy w Giżycku.

W tym roku koncerty odbędą się 6-7 października. Wśród dwunastu chórów z Polski, Ukrainy i Litwy wystąpią u nas dwa zespoły światowej sławy: Zasłużona Akademicka Kapela Chóralna TREMBITA ze Lwowa oraz Lwowska Państwowa Akademicka Kapela Chóralna DUDARYK.

Koncerty odbędą się w cerkwiach i kościołach na terenie trzech powiatów: giżyckiego, węgorzewskiego i gołdapskiego. Koncerty są prezentacją muzyki cerkiewnej obrządków wschodnich, takich jak: starocerkiewny, starosłowiański, prawosławny, bizantyjsko-ukraiński, a także repertuaru religijnego obrządku rzymskokatolickiego i innych wyznań religijnych.

— Celem naszego przedsięwzięcia jest popularyzacja muzyki cerkiewnej i śpiewu chóralnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, a także integracja różnej wyznaniowo i narodowościowo społeczności Warmii i Mazur — informuje Katarzyna Polewczak z Zarząd Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce. — Przewidujemy, jak co roku, obecność przedstawicieli władz centralnych, wojewódzkich, powiatowych, miejskich i gminnych, partnerów zagranicznych oraz przedstawicieli duchowieństwa z kościołów różnych wyznań.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages