środa, 23 października 2019. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Inwestycje, praca i nowy most — na to zagłosowaliście w naszej sondzie

2018-09-18 08:00:00 (ost. akt: 2018-09-18 09:49:04)

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

Budowa mostu przez kanał i całoroczne miejsca pracy to według internautów najważniejsze sprawy do rozwiązania w Giżycku w nowej kadencji samorządu. Kandydaci na stanowisko burmistrza Giżycka wskazują z kolei na tanie mieszkania i opiekę zdrowotną.

Sondaże to popularny obecnie sposób na zbadanie trendów i poglądów na określone sprawy mieszkańców miasta. Ludzie wypowiadają się chętnie, dzieląc się swoimi opiniami.

Takie sondy pojawiły się na naszej stronie internetowej gizycko.wm.pl. Nie bez powodu, bo przecież czekają nas wkrótce wybory samorządowe (21 października). Pójdziemy do urn, aby wybrać nasze lokalne władze na najbliższe pięć lat. Zatem, aby był to mądry wybór warto znać i poglądy mieszkańców (szczególnie istotne to jest dla kandydatów do stanowisk samorządowych), jak i poglądy kandydatów.

Szczególną rolę odgrywa tu władza wykonawcza, czyli burmistrz miasta. I właśnie pretendentów do tego stanowiska w Giżycku spytaliśmy o taką jedną, najważniejszą sprawę spośród wielu innych, niewątpliwie ważnych spraw dla mieszkańców.

Wojciech Karol Iwaszkiewicz:
— Najważniejszą sprawą do rozwiązania w nadchodzącej kadencji będzie tanie budownictwo komunalne. Posiadanie mieszkania w życiu każdego człowieka jest sprawą najważniejszą, a budownictwo komunalne może tu odegrać zasadniczą rolę. Jest to sprawa, którą można rozwiązać w trakcie jednej kadencji, inne, jak np. budowa mostu, przekracza te ramy.

Piotr Andruszkiewicz:
— W nadchodzącej kadencji trzeba podjąć wszelkie możliwe działania, aby rozwiązać problem dostępu w Giżycku do tanich mieszkań. To najważniejsza sprawa. Czy zrobimy to za pomocą programu Mieszkanie+ czy w inny sposób, to dla mieszkańców jest mniej ważne. Ale ten problem w nadchodzących latach trzeba rozwiązać.

Maciej Wróbel:
— W dobie starzejącego się społeczeństwa ogromnie ważna jest szeroko pojęta opieka zdrowotna i społeczna. Nie wyobrażam sobie sytuacji, że samorząd miejski nie włącza się w sposób nad wyraz aktywny w działania zmierzające do uratowania szpitala lub — ambitnie — do stworzenia własnej placówki miejskiej. Wszystko to przy szeroko zakrojonych działaniach na rzecz wsparcia seniorów i niepełnosprawnych czyli utworzenia centrum opieki i rehabilitacji. Jesteśmy to winni naszym dziadkom i rodzicom.


Wyniki sondy http://gizycko.wm.pl/534628,Jakich-zmian-oczekujemy-w-Gizycku-SONDA.html/ pokazały nam, że dla giżycczan (zakładamy, że przede wszystkim oni głosowali) liczą się konkretne sprawy. Dwie najważniejsze, na które oddało głosy po 27 procent uczestników, to budowa mostu przez kanał i zapewnienie całorocznych miejsc pracy.

Kolejna sprawa to budowa następnego mostu nad Kanałem Łuczańskim. Wyraźnie mieszkańcy mają dość letnich korków na ulicy Obwodowej i wierzą, że budowa nowej przeprawy rozwiąże ten problem.

Podobną sondę publikowaliśmy w 2014 roku w trakcie poprzedniej kampanii samorządowej. I wówczas także budowa mostu znalazła się w pierwszej trójce problemów do rozwiązania (pierwszym była budowa ronda na ul. Obwodowej, która właśnie trwa).
GG
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (11) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. R g #2583904 | 37.47.*.* 19 wrz 2018 15:41

  A co na to zwykli wyborcy ? Tu oni powinni się wypowiadać i żądać spełniania obietnic wyborczych .nie może tak być że ewentualny kandydat naobiecuje cuda dziwy i nie wywiązuje się z onych .czy to nie powinno skutkować z ukaraniem złotoustego ? Tak po prostu do pudła ? Za kłamstwo i oszustwo !!!! Tacy patrioci ? A pracują jako wolontariat ? Niech ujawnią swoje zarobki w radach nadzorczych i przeróżnych spółkach ! Tak, czas na zmiany ale w prawie które to będzie broniło społeczeństwo przed lokalnymi demagogami !

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Skąd kasa na mieszkania? #2583649 | 178.36.*.* 19 wrz 2018 09:36

  Z kolejnych kredytów, ktrórych miało nie być? Bez pracy, dobrej służby zdrowia i dobrych szkół uczących w normalnych godzinach żaden rozsądnie myślący młody człowiek nie będzie chciał tu zostać, więc mieszkania tylko po to, żeby stały puste?Zostaną tu tylko pracownicy budżetówki i emeryci

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. on #2583393 | 37.47.*.* 18 wrz 2018 21:18

  Iwaszkiewicz był cztery lata i nagle dopiero teraz mówi, że potrzeba jest mieszkań? Przecież to samo mówił 4 lata temu. Wątpię żeby giżyczczanie dali się nabrać drugi raz

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Przede wszystkim #2583035 | 89.229.*.* 18 wrz 2018 13:48

  miejsca pracy. Bo co z tych mieszkań komunalnych jeśli ludzi nie będzie stać na opłaty? Przyjdą po dopłatę. A miasto skąd weźmie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. własna placówka miejska ? #2583033 | 89.229.*.* 18 wrz 2018 13:46

  Czy aby nie prywatna? Bo z tego co się orientuję mamy szpital powiatowy i w gestii powiatu jest zapewnienie opieki medycznej mieszkańcom. Czy Pan Wróbel sugeruje drugi szpital? Czarno to widzę, nawet jeśli ,teoretycznie, szpital powstanie. Już mamy jeden niewydolny, wymagający reanimacji.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (11)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages