Poniedziałek, 10 sierpnia 2020. Imieniny Bianki, Borysa, Wawrzyńca

W sobotę czytamy "Przedwiośnie"

2018-09-05 10:43:05 (ost. akt: 2018-09-05 10:46:55)
Dwa lata temu na Pasażu Portowym czytaliśmy "Quo vadis"

Dwa lata temu na Pasażu Portowym czytaliśmy "Quo vadis"

Autor zdjęcia: Z.O.

Akcja Narodowe Czytanie w tym roku pobiegnie ścieżkami Stefana Żeromskiego. W sobotę 8 września w całej Polsce zgromadzą się miłośnicy literatury, osoby promujące czytanie.

Wspólnie oddamy się lekturze „Przedwiośnia”, jednego z ostatnich ważnych dzieł autora „Ludzi bezdomnych” i „Popiołów”.

W Giżycku Narodowe Czytanie rozpocznie się na Pasażu Portowym o godzinie 11. Chętni do wzięcia udziału w tym ogólnopolskim przedsięwzięciu mogą zgłosić się po odbiór tekstów do czytania do Miejskiej Biblioteki Publicznej do piątku 7 września w godzinach pracy biblioteki w wypożyczalni dla dorosłych.

Warto spędzić sobotnie przedpołudnie z literaturą. Jeśli nie w Giżycku, to w okolicy, bowiem i biblioteki w innych miejscowościach także zapowiedziały udział w przedsięwzięciu.

W Rynie wspólne czytanie odbędzie się o godz. 10 przy fontannie.
— Zachęcamy posiadaczy własnego egzemplarza „Przedwiośnia” do zabrania ze sobą w celu otrzymania pamiątkowego stempla z logo akcji — czytamy na stronie internetowej Biblioteki Publicznej w Rynie.

W Miłkach akcja odbędzie się w sobotę o godz. 13, a do Kruklanek lektura zawita już w piątek, gdzie czytanie rozpocznie się o godz. 9.

Wydminy natomiast zapraszają mieszkańców do miejscowej biblioteki w godzinach 14- 16.

— U nas każdy kto przyjdzie może przyłączyć się do czytania, nie określamy z góry kto może czytać, bo może każdy mieszkaniec — zachęca do udziału w akcji Anna Wasilczyk, dyrektor wydmińskiej biblioteki.

Patronat honorowy nad akcją, tradycyjnie, objęła para prezydencka. Narodowe Czytanie po raz pierwszy odbyło się w 2012 roku. Wówczas wspólną lekturą dla Polaków był „Pan Tadeusz”.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages