Wtorek, 20 listopada 2018. Imieniny Anatola, Edyty, Rafała

"Koperta Życia" dla mieszkańców Gminy Giżycko

2018-09-04 10:46:00 (ost. akt: 2018-09-04 10:48:23)

Autor zdjęcia: ugg.pl

KOPERTA ŻYCIA to kontynuacja projektu rozpoczętego w Gminie Giżycko w 2015 roku. Skierowana jest ona do osób starszych, samotnych, chorych i wszystkich zainteresowanych jej otrzymaniem zamieszkujących Gminę Giżycko. Akcja pod patronatem Wójta Gminy Giżycko Marka Jasudowicza.

Czym jest „Koperta życia”?

"Koperta życia" ma na celu umożliwienie sprawniejszego i precyzyjnego udzielania pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia przez służby medyczne, socjalne lub inne. Dzięki "Kopercie życia", czyli zbiorze informacji o pacjencie, jego chorobach i przyjmowanych lekach, szanse na ratunek w przypadku interwencji w domu chorego zwiększają się wielokrotnie.

„Koperta życia” przechowywana powinna być w lodówce. Wypełniony dokument zawiera podstawowe informacje o stanie zdrowia osoby, zażywanych przez nią lekach, uczuleniach, kontaktem do lekarza oraz danymi kontaktowymi najbliższych wskazanych członków rodziny.

Dane zawarte w kopercie stanowią nieocenioną pomoc w podjęciu szybkiej akcji ratującej życie.

Lekarze i ratownicy potwierdzają: koperta to ułatwienie dla służb ratowniczych w przypadku, gdy nie ma kontaktu z pacjentem, lub osoba wzywająca pomoc nie zna przebiegu leczenia osoby potrzebującej.

Wójt Gminy Giżycko
Marek Jasudowicz
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages