Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Pierwszy w mieście tor wrotkarski powstaje koło SP nr 4

2018-08-30 13:00:00 (ost. akt: 2018-08-30 13:41:43)
SP nr w Giżycku ma nową, kolorową elewację

SP nr w Giżycku ma nową, kolorową elewację

Autor zdjęcia: SK

Kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia roku szkolnego 2017/2018. Na terenie szkół: Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie oraz Szkoły Podstawowej nr 4 dobiegają końca prace budowlane. Przy obu budynkach powstały wielofunkcyjne boiska.

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 na Wilanowie i Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. 3 Maja dotąd byli „poszkodowani”. Przy tych placówkach nie powstały Orliki, nie było też krytego lodowiska, więc młodzież i rodzice mieli uzasadnione prawo do narzekania na szkolną infrastrukturę. W porównaniu ze Szkołą Podstawową nr 7 czy nr 2 warunki były zdecydowanie gorsze. Rok szkolny 2017/2018, który rozpocznie się za kilka dni, przynosi radykalną zmianę – „Trójka” i „Czwórka” mają już nowe obiekty sportowe. Poza tym przeprowadzono termomodernizację obu szkół, a to pozwala „cieplej” myśleć o miesiącach zimowych.

Zespół Szkół nr 1 na Wilanowie otrzymał nowy kompleks sportowy składający się z trzech boisk, placu zabaw i siłowni pod chmurką. Ostanie prace jeszcze trwają, ale na urządzeniach do ćwiczeń już widać zainteresowanych nimi mieszkańców. Na razie jest to „zwiedzanie” nowego obiektu.

— Zainteresowanie ze strony mieszkańców jest duże — komentuje szef ekipy budowlanej. — Trudno to wszystko upilnować. Celowo nie zdjęliśmy folii z urządzeń na siłowni, żeby powstrzymać ludzi od korzystania z nich.

Robotnicy zapewnili nas, że dołożą starań i o ile pogoda nie pokrzyżuje planów – wszystko będzie gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego.
Przy Zespole Szkół nr 1 powstał Orlik, boisko wielofunkcyjne i boisko do piłki plażowej. Poza tym siłownia plenerowa, plac zabaw i czterotorowa bieżnia. Budynek szkolny kosztem 600 tysięcy złotych przeszedł termomodernizację. Obiekt ma nową elewację co w połączeniu z kompleksem boisk tworzy zupełnie nowy obraz „Trójki”.

Podobnie wygląda sytuacja na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. 3 Maja. We wtorek trwały ostatnie prace od strony frontu przy termomodernizacji budynku (koszt ponad 340 tys. złotych). Szkoła otrzymała dzięki temu nową elewację. Jeszcze większą „rewolucję” można oglądać na szkolnych boiskach. Dotąd Szkoła Podstawowa nr 4 w tym względzie nie miała powodów do dumy. W powstającym nowym kompleksie będzie Orlik oraz tor do uprawiania wrotkarstwa, co uczyni to miejsc wyjątkowym w skali regionu. Zainteresowanych uprawianiem tego sportu w Giżycku nie brakuje, ale z miejscem dotąd było krucho. Tor wrotkarski przy SP 4 na pewno zmieni tę sytuację.

GGPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (6) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Mieszkaniec #2570967 | 89.229.*.* 3 wrz 2018 14:53

  Dopóki nie zmienią się ludzie rządzący naszym miastem, czyli postkomuniści z PO wraz z wstążkami z PSL-u, to będzie jak jest czyli nic nowego. No może jeszcze więcej kładek do jeziora. Najlepszym komentarzem dla obecnego obozu rządzącego miastem i jednocześnie wizytówką jest strona internetowa gizycko.pl, która o dziwo kieruje nas do innej strony mojegizycko.pl Jakbym był na miejscu burmistrza, to za taką robotę od razu wywaliłbym naczelnego informatyka, którym jest wiceburmistrz Romix. A tak w ogóle, czy ktoś widział Dziub-Dziuba?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Sportowiec #2570951 | 89.229.*.* 3 wrz 2018 14:30

  A że skateparku przez plaży korzysta kilku dzieciaków... a przez większość roku świeci pustkami i straszy. Możnaby ten teren jakoś inaczej zagospodarować. Ale nic nie przebije tych budek do przewijania niemowlaków. Do tego mają dojść defibrylatory. Tylko kto je będzie umiał obsługiwać i po co? Ten tzw. budżet obywatelski to chyba "dla jaj" wymyślono, aby zwykli mieszkańcy mieli się czym zająć, a władza miała punkty przed wyborami. Prawda?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. lok #2569607 | 89.229.*.* 1 wrz 2018 14:24

   Warunki do uprawiania sportu mieli najgorsze ? A która szkoła korzysta z największej miejskiej hali sportowej ? Gdzie jest druga przy szkole pod względem wielkości hala sportowa ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. zuh #2568047 | 94.254.*.* 30 sie 2018 15:28

   chyba rok skzolny 2018/2019

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages