środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Policja obchodziła swoje święto

2018-07-13 12:48:20 (ost. akt: 2018-07-13 12:55:06)
Święto Policji w Giżycku. Zdjęcie wykonano przed kościołem pw. Ducha Świętego Pocieszyciela. Potem uroczystość kontynuowano w Hotelu Zamek w Rynie

Święto Policji w Giżycku. Zdjęcie wykonano przed kościołem pw. Ducha Świętego Pocieszyciela. Potem uroczystość kontynuowano w Hotelu Zamek w Rynie

Autor zdjęcia: Arch. KPP Giżycko

W Hotelu Zamek Ryn odbyły się uroczyste obchody Święta Policji, które zostały poprzedzone Mszą Świętą w intencji funkcjonariuszy, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Giżycku i ich rodzin.

Tegoroczne obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w kościele pw. Ducha Świętego Pocieszyciela w Giżycku. Mszę świętą w intencji policjantów, pracowników Policji i ich rodzin odprawił Ksiądz Konrad Sęk, który od ponad dwóch lat jest duszpasterzem w giżyckiej komendzie. Msza święta była dla zebranych wyjątkowa, ponieważ ksiądz Konrad Sęk kończy posługę w giżyckim kościele i rozstaje się tym samym z giżyckimi policjantami. Po mszy św. Komendant Powiatowy Policji w Giżycku mł. insp. Przemysław Rawa oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Giżycku kom. Sławomir Ozygała podziękowali księdzu za opiekę duchową nad funkcjonariuszami i pracownikami Komendy Powiatowej Policji w Giżycku.

Natomiast sama uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania odbyła się w Sali Konferencyjnej Hotelu Zamek w Rynie. Na uroczystości, pośród wielu zaproszonych gości, znaleźli się przedstawiciele samorządowych władz powiatowych, miejskich i gminnych oraz służb mundurowych.

Podczas uroczystego apelu I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie mł. insp. Arkadiusz Sylwestrzak wręczył gen. bryg. dr. Jarosławowi Gromadzińskiemu medal „Za Zasługi dla Policji”. Po odznaczeniu generała, Komendant Wojewódzki wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Giżycku mł. insp. Przemysławem Rawą, wręczyli policjantom nominacje na wyższe stopnie policyjne. W tym roku awans otrzymało 37 funkcjonariuszy.

Ponadto podczas uroczystości była okazja do wyróżnienia za profesjonalizm i zaangażowanie policjantów w realizację codziennych zadań. Listy gratulacyjne od Wójta Gminy Wydminy Radosława Króla otrzymali policjanci Referatu Ruchu Drogowego: asp. Waldemar Kuncer oraz mł. asp. Mariusz Halicki za zabezpieczenie „Sztafety pokoleń”, która biegła śladami Żołnierzy Wyklętych.

KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. misjonarz #2539108 | 188.146.*.* 18 lip 2018 21:28

  Żenada.Widać kto w Polsce rządzi...Te zdjęcie przed Kościołem jest...wymowne

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Uczciwie rzecz biorąc #2536513 | 176.221.*.* 14 lip 2018 17:25

  Uczciwie rzecz biorąc to generał Gromadziński tylko się lansuje, media społecznościowe, zdjęcia i tak dalej. Armia w rozsypce a on się dobrze bawi jako gwiazda. A policja jak policja kasy brak, niby kupili samochody ale gdyby nie gminy nic z tego by nie było. Wszędzie sukces na kaczych łapach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ale jaja! #2535896 | 81.190.*.* 13 lip 2018 17:26

  Czy policja i inne służby mundurowe (jak też pracownicy państwowi) są funkcjonariuszami watykańskimi?!!!!!!!!!!!!!!!! Gdzie jest konstytucyjny rozdział Państwa od Kościoła?! Policjanci- nie jest Wam wstyd, że w godzinach pracy na państwowej służbie i w galowych mundurach padacie na kolana przed watykańskimi wysłannikami?! Jak widać, to Watykan zawłaszczył nam całą naszą ukochaną Ojczyznę!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Hotel w Rynie? #2535764 | 94.254.*.* 13 lip 2018 13:43

   a czemu nie hotel w Giżycku miejscem imprez samorządu? Myślicie, że w Rynie was nie widać? Swoimi prywatnymi pieniędzmi zapłaciliście?! Wszędzie bieda i brak pieniędzy, a tu takie zbytki w rekordowo zadłużonym Giżycku?

   Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Święto Policji #2535734 | 109.241.*.* 13 lip 2018 13:03

   w kościele zorganizowali...

   Ocena komentarza: warty uwagi (13) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (9)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages