Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

W siedem dni siedem najdłuższych jezior

2018-06-12 13:26:44 (ost. akt: 2018-06-12 13:31:19)
Krzysztof Gajewski i Łukasz Martynowski

Krzysztof Gajewski i Łukasz Martynowski

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Krzysztof Gajewski, pływak z Wrocławia podjął wyzwanie przepłynięcia wpław bez pianki i płetw siedem najdłuższych polskich jezior. Rozpoczął od Jezioraka. 12 czerwca pływał na Niegocinie a w nocy z 12 na 13 czerwca ma zaplanowane pokonanie jeziora Śniardwy.

Krzysztof Gajewski jako pierwszy Polak w historii podjął się wyzwania jakim jest przepłynięcie 7 największych jezior Polski (Śniardwy, Kompleks Mamry, Łebsko, Dąbie, Miedwie, Jeziorak, Niegocin) nazywanych Koroną Jezior Polski. Przepływając przez największe jeziora Polski pokona dystans ok 120 km, a to wszystko w ciągu 7 dni.

Dlaczego to jest takie wyjątkowe? Jeszcze nikt w historii Polski nie podjął się tego wyzwania, aby dzień po dniu na polskich jeziorach pokonać taki dystans wpław. Jest to również odpowiedź na to, że na całym świecie Korona Jezior/ Korona Oceanów zdobywa popularność (i rozbudza wyobraźnię) pływaków. Mamy nadzieję, że wyczyn Krzysztofa Gajewskiego zaangażuje resztę Polaków do częstszego pływania na wodach otwartych.

12 czerwca Krzysztof Gajewski wraz z Łukaszem Martyniukiem (towarzyszy mu na jeziorach mazurskich) w południe wystartowali do pokonania jeziora Niegocin (trasa Giżycko – Kanał Kula).
GG


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages