Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Dzień Dziecka w SP 1 na sportowo

2018-06-06 11:25:49 (ost. akt: 2018-06-06 11:27:48)

Autor zdjęcia: Gimnazjum nr 1 w Giżycku

Kolejny już raz "Jedynka" postanowiła świętować Dzień Dziecka na sportowo.

Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali szereg zabawnych i przyjemnych konkurencji, w których brali udział uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej oraz II i III oddziałów gimnazjalnych.

Klasy I - III szkoły podstawowej również miały zorganizowane wspólne zabawy. Uczniowie poznali też pracę i zadania Straży Granicznej, której przedstawiciele uświetnili zabawę obecnością swoją i ich psiego pomocnika.

Uczniowie wraz z wychowawcami zmagali się w następujących konkurencjach: rzut do kosza, rzut do celu, strzały do bramki, slalom na rowerze, skoki przez skakankę, czy wyścigi w workach. Były też niesportowe konkurencje. Budowa jak najwyższej wieży z kartonów oraz puzzle układane na czas sprawdzały zręczność i umiejętność logicznego planowania. Uczniowie i nauczyciele zmierzyli się też z największymi muzycznymi hitami w konkursie karaoke. W przerwach między konkurencjami wszyscy mogli zregenerować siły i skorzystać z poczęstunku w postaci ciast, ciastek, ciasteczek, ogromnej ilości pysznych i zdrowych owoców oraz waty cukrowej. Było wesoło i pysznie.

Jednak najważniejszym wydarzeniem były tradycyjne rozgrywki w piłkę siatkową balonami napełnionymi wodą. Wszystkie klasy wzięły udział w turnieju, który wyłonił zwycięzcę. Tym razem zaskoczyła wszystkich świetna forma klasy IV a, która pokonała w finale starszych o 5 lat kolegów z III d GM i dostąpiła zaszczytu zagrania meczu z reprezentacją nauczycieli. Tym razem nauczyciele wygrali, ale zaledwie jednym punktem. Powinni mieć się na baczności i trenować przed przyszłorocznym turniejem!

Już nie możemy się doczekać!


SP nr 1 w Giżycku


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: SP1

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages