Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

W „Dwójce” uczniowie z pasją się nie nudzą

2018-05-30 10:21:51 (ost. akt: 2018-05-30 10:23:09)

Autor zdjęcia: Agnieszka Krejczy

Cały tydzień upłynął w Szkole Podstawowej nr 2 w Giżycku pod znakiem konkursów.

W maju odbyły się cztery z cyklu wielu wydarzeń zaplanowanych w ramach „ Roku dla Niepodległej” i każdy uczeń miał szansę się w nich sprawdzić.

Umysły ścisłe zmierzyły się w Międzyklasowym Turnieju Matematycznym „100 zadań na 100 lecie Niepodległości”. Wzięli w nim udział uczniowie klas podstawowych oraz gimnazjaliści. Dwuosobowe drużyny rozwiązywały łamigłówki matematyczne, a słodki poczęstunek umilał im pracę.

Natomiast najmłodsi uczniowie „Dwójki” sprawdzili swoją wiedzę w konkursie przygotowanym przez ich wychowawczynie. W „Quizie o Polsce” trzeba było odpowiedzieć aż na 30 pytań, ale z tym wyzwaniem pierwszoklasiści poradzili sobie wspaniale.

Uczniowie klas II interesujący się historią mogli sprawdzić swoją wiedzę w konkursie szkolnym "Historia moją pasją". Do rywalizacji przystąpiło 7 graczy głównych, którym towarzyszyli tzw. Jokerzy. Mogli oni jeden raz pomóc swojemu zawodnikowi, gdy ten nie znał odpowiedzi na pytanie. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury - członkowie koła historycznego. Po bardzo wyrównanej walce wyłoniono najlepszą trójkę, być może przyszłych laureatów Wojewódzkiego Konkursu Wojewódzkiego.

Pracowity tydzień zamknął szkolny konkurs historyczny „Józef Piłsudski- bohater niepodległości”. Sprawdzał on wiedzę na temat życia i dorobku polskiego polityka, wojskowego i męża stanu.

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Chwały Oręża PolskiegoPolub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages