środa, 21 listopada 2018. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Policjant z Posterunku w Rynie wśród najlepszych wodniaków w Polsce

2018-05-21 15:30:48 (ost. akt: 2018-05-21 15:19:52)
Sierż. szt. Paweł Pelikan z Posterunku Policji w Rynie wywalczył II miejsce na podium V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie

Sierż. szt. Paweł Pelikan z Posterunku Policji w Rynie wywalczył II miejsce na podium V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie

Autor zdjęcia: KPP Giżycko

Sierż. szt. Paweł Pelikan z Posterunku Policji w Rynie wywalczył II miejsce na podium V Ogólnopolskich Zawodów Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie. Swoim wynikiem potwierdził to, co wielu wiedziało od dawna – że jest jednym z najlepszych wodniaków w kraju.

Paweł Pelikan w Policji pracuje od 10 lat. Na co dzień pełni służbę jako funkcjonariusz prewencji w Posterunku Policji w Rynie, który podlega pod Komendę Powiatową Policji w Giżycku.

W okresie letnim, kiedy jeziora powiatu giżyckiego wypełniają turyści i rozmaite jednostki pływające, sierż. szt. Paweł Pelikan rozpoczyna pracę jako tzw. policyjny wodniak. Jego służba w tym okresie polega na codziennym patrolowaniu łodzią motorową jezior, sprawdzaniu kąpielisk, kontroli jednostek pływających oraz sprawdzaniu trzeźwości sterników. Żeglarstwo i pływanie jest dla niego nie tylko służbą, ale również jego pasją.

Przypomnijmy, że V Ogólnopolskie Zawody Funkcjonariuszy Policji w Ratownictwie Wodnym odbyły się w dniach od 16 – 18 maja 2018 r. w Giżycku. W zawodach tych wzięło udział 17 załóg policyjnych wodniaków z całej Polski - reprezentanci 16 komend wojewódzkich oraz Komendy Stołecznej Policji.

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
I. sierż. Piotr Połeć (KWP we Wrocławiu)
II. sierż. szt. Paweł Pelikan (KWP w Olsztynie)
III. asp. Krzysztof Senk (KWP we Wrocławiu)

Zawodnicy, którzy zajęli miejsca na podium w klasyfikacji indywidualnej, otrzymali odpowiednio złotą, srebrną i brązową odznakę od Komendanta Głównego Policji, nagrody pieniężne od Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Komendanta Głównego Policji oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Warmińsko-Mazurski Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów.

Giżycki policjant do sukcesu indywidualnego dołożył także znakomity wynik w klasyfikacji drużynowej, w której wspólnie z mł. asp. Wojciechem Paśnikowskim (z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie) zajął także II miejsce.


KPP Giżycko
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages