Niedziela, 24 marca 2019. Imieniny Gabrieli, Marka, Seweryna

Łódź podwodna na Niegocinie. Nowa inwestycja Roberta Lewandowskiego

2018-05-10 08:55:52 (ost. akt: 2018-05-10 09:18:44)

Autor zdjęcia: Archiwum inwestora

Czegoś takiego na Warmii i Mazurach jeszcze nie było. W wodach jeziora Niegocin zanurzy się łódź półpodwodna. Będzie to atrakcja, którą razem ze wspólnikami wymyślił... Robert Lewandowski. Inwestycja ruszy na początku przyszłego roku

Łódź podwodna, gondole weneckie, centra serwisowe dla załóg łodzi, a także kuchnia nie tylko z regionu, ale z całego świata. Między innymi dzięki zaangażowaniu Roberta Lewandowskiego być może już za dwa lata okolice Giżycka i jezioro Niegocin staną się jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc. Jeśli nie na świecie, to na pewno w Europie.

W czasie piłkarskich wakacji portale społecznościowe niejednokrotnie obiegają zdjęcia jednego z najlepszych polskich futbolistów, który wypoczywa, uprawiając sporty wodne. Robert Lewandowski, bo o nim mowa, razem ze wspólnikami z Nowe Mazury 8 chce przenieść do kraju wszystko to, co najlepsze, a związane jest z turystyką nad wodą. I jednocześnie w ten sposób ożywić Mazury i rozpropagować ich niepowtarzalność na świecie. Wspólnicy są bliscy podpisania umowy na dofinansowanie inwestycji z programu Polska Wschodnia. Jej wysokość jest niebagatelna, bo 27 milionów złotych. Ale i sama inwestycji warta jest niemal drugie tyle.

— Jesteśmy na etapie gromadzenia dokumentacji potrzebnej do podpisania umowy na dofinansowanie — mówi Paweł Petrusewicz, jeden ze współudziałowców spółki Nowe Mazury 8. — Przed nami jeszcze sporo pracy, również tej biurokratycznej, ale też dotyczącej dokumentacji budowlanej. Musimy się liczyć z tym, że na przykład, aby zagospodarować środki z dotacji, a więc pieniądze publiczne, będziemy musieli rozpisywać przetargi — podkreśla Petrusewicz. I dodaje: — Chcielibyśmy inwestycję rozpocząć jeszcze w tym roku, ale najprawdopodobniej, jeśli uda nam się pokonać wszystkie przeciwności, ruszymy na początku roku przyszłego.

Paweł Petrusewicz zapowiada, że w ciągu około dwóch lata na jeziorze Niegocin powstanie restauracja na wodzie oferująca przysmaki z różnych rejonów Polski i świata. Inwestorzy planują też sprowadzić na Mazury gondole — część typowych włoskich z gondolierami, a część oferujących usługi gastronomiczne.

Nowością — niespotykaną prawdopodobnie nawet w Europie — ma być łódź półpodwodna, zanurzająca się na dwa metry. — Będzie ona zabierała na pokład kilkanaście osób, które będą mogły oglądać to, co kryje się pod taflą jezior — opisuje Petrusewicz. — Chcemy pokazać bogactwo regionu, bo to nie jest tak, że wszędzie jest brudna woda. Jest natomiast wiele ciekawych miejsc, które warto zobaczyć.

Na tym nie koniec planów. Na mazurskich wodach pojawią się pływające centra obsługi, w których załogi łodzi będą mogły nie tylko zaopatrzyć się w najpotrzebniejsze rzeczy — artykuły spożywcze czy chemiczne — ale i na przykład odebrać nieczystości. Jak bowiem podkreśla jeden z inwestorów, idea Nowych Mazur 8 to nie tylko budowa infrastruktury i przygotowanie oferty turystycznej, ale i działania edukacyjne.

— Uważamy, że miejsce nieczystości i odpadków z łodzi nie jest w wodzie jezior — zaznacza. — Więc my te nieczystości odbierzemy od żeglarzy za darmo. Tylko dlatego, żeby nie lądowały tam, gdzie nie trzeba. Chcemy ożywić całe Mazury, bo inwestycje będą i w Mikołajkach, i w Wilkasach, ale i Kanał Giżycki. Robert Lewandowski bardzo lubi ten region i jest mocno mentalnie zaangażowany w ten projekt. O Giżycku i Mazurach będzie głośno i do tego dążymy. Chcemy pokazać, że potrafimy w kraju robić fajne i ciekawe rzeczy — podkreśla wspólnik Roberta Lewandowskiego.

Łukasz Razowski


restauracja lewandowskiego

restauracja lewandowskiego
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (81) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. mieszkanka, twierdzisz #2512785 | 89.229.*.* 3 cze 2018 21:07

  że turyści przyjadą oglądać ten cud natury? Żartujesz? Nikt nie pisze, nie mówi gdzie podatki będą płacone. Nikt nie pisze, że niedawno teren plaży remontowany był za sporą kasę, a jej część zajmie właśnie knajpa. No i ile miasto zarobi na tym interesie poza podatkiem od gruntu. No , bo podatek za to co na wodzie chyba przejmie warszawka , może się mylę....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkanka #2512617 | 94.254.*.* 3 cze 2018 17:13

  Inwestycja jak najbardziej na + przede wszystkim z uwagi na fakt, że Giżycko będzie mogło pochwalić się czymś WYJĄTKOWYM I INNYM. Nie rozumiem skąd w co poniektórych takie ANTY nastawienie do nowych pomysłów i rozwoju miasta. Gdyby Pan burmistrz wymyślił coś takiego były by fanfary i czerwone dywany na każdej z ulic. Bardzo dobrze że to właśnie LEWANDOWSKI jest jednym z inwestorów- NAZWISKO NA KTÓRE PRACOWAŁ WIELE LAT, TERAZ MOŻE PRZYCIĄGAĆ DO GIŻYCKA WIELU TURYSTÓW. I zauważmy fakt, że przedsiębiorcy lokalni również zarobią na takim przedsięwzięciu. Turysta przyjeżdża na minimum tydzień, a nie będzie stołował się jedynie w restauracji Pana Lewandowskiego.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. do Zenka #2502007 | 5.172.*.* 15 maj 2018 13:01

  Mamy się cieszyć z inwestycji, wszystko jedno jakich? Powstanie szkarada psująca plażę i jeszcze wezmą 27 mln dotacji? Śmiechu warte. Do tego te gondole - naprawdę nie mamy własnej kultury i tradycji? Nie można tego promować? Musi być kopia z Wenecji? Dla mnie to żenujące. Jeden wielki przekręt na oczach wszystkich.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Zenek #2500190 | 81.190.*.* 12 maj 2018 18:59

  Fajnie, ze ktoś chce inwestować w naszym mieście., przynajmniej jakoś to miasto wygląda. A jak było za PRL-u?! Zapomnieliście już? Co, nie pamiętacie dzikich przymiejskich wysypisk? co, nie pamiętacie już zrujnowanegon zamku?! a plaża, jak to wyglądało jeszcze niedawno?! Zaściankowcy- cieszcie się, że ktoś interesuje się Tak '' wielką metropolią'' jak Giżycko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec okolicy #2499627 | 37.248.*.* 11 maj 2018 16:10

  Szkoda, że pan Petrusewicz nie był taki pro-ekologiczny jak nam "fundował" wielką ferme kurzą. Tylko kasa się liczy, mnie te piękne słówka nie zmylą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (81)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages