Poniedziałek, 19 listopada 2018. Imieniny Elżbiety, Faustyny, Pawła

O Puszczy Piskiej w Porcie Ekomarina

2018-05-07 10:00:00 (ost. akt: 2018-05-07 10:14:26)

16 maja zapraszamy na prezentację książki "Księga Piszczy Piskiej" (Oficyna Wydawnicza Retman). Spotkanie odbędzie się w oranżerii Portu Ekomariny o godz. 18.

Spotkanie organizują Stowarzyszenie Wspólnota Mazurska oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Giżycku w ramach cyklu "Cztery pory roku z literaturą". Z wielu autorów na spotkaniu będą Waldemar Mierzwa i Robert Kempa.

Ze wstępu Waldemara Mierzwy: „Księga Puszczy Piskiej jest dziełem dwudziestu autorów. Prawie wszyscy mieszkają w „piskich” lasach na co dzień, pozostali, jak ja, bywają w nich często. Każdy napisał o tym, co jest dla niego w Puszczy ważne, a że byli wśród nas ludzie wielu zawodów i zainteresowań, powstała Księga jakiej do tej pory nie było, barwna opowieść o wielkim lesie i jego mieszkańcach, miejscach i wydarzeniach, przyrodzie i architekturze, dziejach narodów, ludów i zwykłych ludzi. Ponieważ większość zamieszczonych tu tekstów dotyka kilku aspektów życia Puszczy i w Puszczy zdecydowałem się na nietypową narrację, dającą możliwość rozpoczęcia lektury tej Księgi w dowolnym miejscu. O Puszczy opowiadają tu bowiem na równych prawach wszyscy autorzy tekstów, a także wielu jej dzisiejszych mieszkańców".

Wśród autorów tekstów są m.in. Zbigniew Chojnowski, Bartosz Dziewanowski-Stefańczyk, Mirosław Gworek, Robert Kempa, Janusz Małłek, Waldemar Mierzwa, Kazimierz Orłoś, Ryszard W. Pawlicki, Dietmar Serafin, Daria i Piotr Sikorscy Łukasz Szymański, Marian Szymkiewicz, Krzysztof Worobiec i Tekla Żurkowska.

O miastach okolic Puszczy teksty napisali: Katarzyna Enerlich (Mrągowo), Mirosława Pałaszewska (Biała Piska), Marek Kaczmarczyk (Ruciane-Nida), Krzysztof Marusiński (Orzysz) i Dominik Krysiak (Mikołajki).

Wśród autorów zdjęć m.in. Mieczysław Wieliczko i Krzysztof Stasiaczek.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages