Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Musztra i pokazy na Dzień Otwarty ZDZ

2018-04-19 18:00:00 (ost. akt: 2018-04-25 09:48:34) Artykuł sponsorowany
Pokaz walki i samoobrony w wykonaniu uczniów klasy mundurowej LO w ZDZ w Giżycku

Pokaz walki i samoobrony w wykonaniu uczniów klasy mundurowej LO w ZDZ w Giżycku

Autor zdjęcia: Sławomir Kędzierski

24 kwietnia giżyckie szkoły ZDZ zaprosiły na Dzień Otwarty.

Ciekawą ofertą jest klasa mundurowa w Liceum Ogólnokształcącym. Klasa ta jest objęta "Pilotażowym programem wspierania szkół ponadgimnazjalnych, prowadzących piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych", organizowanych przez MON.

Szkoła przygotowuje do zdania matury oraz podjęcia nauki na wyższych uczelniach cywilnych i mundurowych, promuje zalety zawodowej służby wojskowej, policyjnej, straży granicznej i straży pożarnej. Uczy sztuk walki i samoobrony.

Szansą na zdobycie dobrego zawodu jest także nauka w Technikum, które kształci w zawodzie technik usług fryzjerskich. Szkoła posiada własną pracownię fryzjerską. Od pięciu lat uczennice jeżdżą na bezpłatne staże zwodowe do Walencji w Hiszpanii i Portugalii. W ramach uzupełnienia kwalifikacji uczennice biorą udział w dodatkowych szkoleniach zawodowych wizażu i stylizacji, potwierdzone świadectwem ukończenia kursu. Jest to jedyna szkoła o takim profilu w powiecie giżyckim!

Szkoły mieszczą się przy ul. Kopernika 5. Obiekt będący własnością ZDZ w Białymstoku to budynek o powierzchni blisko 800 m2. W nowoczesnym przystosowanym do potrzeb dydaktycznych budynku znajduje się: dziewięć sal wykładowych, mobilna pracownia komputerowa, biblioteka z czytelnią, pomieszczenia biurowo-administracyjne, pomieszczenia sanitarne i gospodarcze oraz szatnia.

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages