Roll&Run Stolno na dobry początek sezonu

2018-04-19 11:00:00(ost. akt: 2018-04-19 11:59:39)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

W tym roku inauguracja sezonu rolkarskiego 2018 odbyła się 14 kwietnia w Stolnie (województwo kujawsko-pomorskie). Nie zabrakło na imprezie zawodników z Giżycka, którzy odnieśli sukcesy w swoich kategoriach.
Roll and Run Stolno to zawody rolkarsko-biegowe i jedna z trzech imprez takiego rodzaju o zasięgu ogólnopolskim. Ich głównym celem jest zrzeszanie zawodników uczestniczących w zawodach biegowych oraz rolkowych. W programie zawodów były: bieg na 7 km, rolki fitness, rolki szybkie ok 21 km (półmaraton), zabawy biegowe i rolkarskie dla dzieci i młodzieży.

Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego miasta. „Czarne Pantery”, bo o nich tu mowa, w skromnym trzyosobowym składzie wystartowały w biegu rolkarskim na dystansie półmaratonu. Leszek Lachowicz (5. w kat M60+) , Bogumił Abram (7. w kat M60+) i Arkadiusz Słowik (15. w kat M50) zajęli odpowiednio 63., 70., i 87. miejsce  w kategorii open na 140 startujących zawodników.

Nie zabrakło też naszych przedstawicieli w biegach dziecięcych, gdzie Pola Sylwestrzak w biegu zajęła 1. miejsce, a Mateusz Sylwestrzak w biegu i zawodach rolkarskich zajął 2. miejsce w swojej kategorii wiekowej. Liczymy na kolejne udane starty naszych zawodników. Okazją na starty będzie praktycznie w każdym kolejnym tygodniu sezonu.