Niedziela, 9 sierpnia 2020. Imieniny Klary, Romana, Rozyny

Dworska w Gajewie - ulica różnych prędkości

2018-04-16 14:48:48 (ost. akt: 2018-04-16 14:56:50)
Ulica Dworska w Gajewie k. Giżycka

Ulica Dworska w Gajewie k. Giżycka

Autor zdjęcia: Archiwum GG

Ulica Dworska w Gajewie k. Giżycka otrzymała w ubiegłym roku nową nawierzchnię., ale szybko okazało się, że nowa droga stała się utrapieniem dla części mieszkańców.

Nowa droga wywoła obawy części mieszkańców w związku z tym, że znacznie wzrosła prędkość poruszających się tą ulicą pojazdów. Co prawda stoją na niej znaki drogowe informujące, iż jest to strefa zamieszkania, ale – jak zapewniają nas mieszkanki tej ulicy – praktycznie nikt tej prędkości nie przestrzega. A policja pojawia się tam rzadko.
— Były tam kontrole prędkości — zapewnia nas Iwona Chruścińska, oficer prasowy KPP w Giżycku. — Były też mandaty. Policjanci z ruchu drogowego w miarę możliwości kontrolują tam przestrzeganie przepisów.

Nasza rozmówczyni z ulicy Dworskiej zwraca uwagę, że zgodnie z uchwałą podjętą na zebraniu wiejskim we wrześniu 2017 roku miały się tam pojawić „hopki” czyli ograniczniki prędkości, ale z bliżej nieznanych jej powodów w styczniu tego roku uchwała ta została zmieniona przez grupę mieszkańców. Tym niemniej znak informujący o „strefie zamieszkania” stoi i kierowcy powinni go przestrzegać czyli po ulicy Dworskiej poruszać się z prędkością 20 km/h.

Niestety, znak sobie, a życie sobie. Okazuje się, że 20 km/h jest nie do zaakceptowania przez kierowców, ale 80-90 km/h, z jaką zazwyczaj poruszają się tam pojazdy jest nie do zaakceptowania przez część mieszkańców.

Zmiany w organizacji ruchu na tej ulicy zapowiada natomiast sekretarz gminy Dariusz Grygiencza. Wkrótce ma tam się pojawić ograniczenie do 40 km/h, a znak wyznaczający strefę zamieszkania ma zniknąć. Czy to wprowadził ład na ul. Dworskiej?
GG


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. J #2816384 | 178.235.*.* 8 lis 2019 22:19

  Kurwy kobiety sciagac czarne buty!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. D #2816383 | 178.235.*.* 8 lis 2019 22:19

  20 czy 40 km/h smieszni jestescie. 80 km/h I progi usunac.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages