środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Ptasie opowieści w Spytkowie - konferencja w ZUOK

2018-04-12 12:00:00 (ost. akt: 2018-04-12 12:04:48)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Po raz trzeci w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie odbędzie się Mazurska Konferencja Ornitologiczna Spytkowo 2018 (14 kwietnia). Przedsięwzięcie niezwykłe ze względu na miejsce organizowania.

W powszechnym odbiorze społecznym takie miejsca jak składowiska odpadów nie kojarzą się z miejscem przyjaznym dla ptaków i przyrody. Stereotyp ten konsekwentnie od trzech lat przełamują organizatorzy konferencji, przedstawiając wyniki obserwacji poczynionych na terenie zakładu. Ich głównym autorem jest Krzysztof Pawlukojć, ornitolog z zamiłowania, publicysta, autor wielu artykułów na temat ptaków w "Gazecie Giżyckiej" i prasie ogólnopolskiej. Jego opowieści – o czym można było przekonać się na dwóch poprzednich konferencjach – można słuchać godzinami, tym bardziej, że ozdabia je świetnymi zdjęciami ptaków zaglądających na składowisko.

Głównym celem konferencji jest wspieranie bioróżnorodności oraz promowanie życia w zgodzie z przyrodą i ochroną środowiska. Uczestnicy konferencji mogą przekonać się o tym na miejscu, w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, jak te zadania są realizowane w praktyce. Taka poglądowa lekcja jest tam na wyciągnięcie ręki.

Trzecia konferencja ornitologiczna jest kontynuacja przedsięwzięcia adresowanego do wszystkich miłośników przyrody, a w szczególności do miłośników ptaków. Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem, przyciągnęły zarówno profesjonalistów jak amatorów, chętnych do pogłębiania swojej wiedzy z zakresu ornitologii. Organizacja konferencji to również promocja ochrony przyrody wśród dzieci i młodzieży, co jako zdanie specjalne w swoich działaniach ma ZUOK Spytkowo.

Dodatkowym elementem jest organizowany w tym samym czasie przez Fundację Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich konkurs fotograficzny. 14 kwietnia w Spytkowie będzie można poznać najlepsze fotografie i ich autorów.

Konferencja rozpocznie się o godzinie 9 prelekcją wspomnianego już Krzysztofa Pawlukojcia pt. „Życie wysypiska... widziane z bardzo bliska”, Młodzieżowa Grupa Badawcza Ptaków Wysypisk „Kania” - „Obserwacje na terenie ZUOK Spytkowo”. Prelekcje i wykłady potrwają do godziny 14.30.

Fot. Arch. organizatora
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages